Dom mody Dior wyda album fotograficzny. Będzie pełny przepięknych zdjęć

Dom mody Dior wyda album fotograficzny. Będzie pełny przepięknych zdjęć
Źródło zdjęć: © © Nikolai von Bismarck
Justyna Kocur-Czarny

08.10.2019 10:03, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Album jest podsumowaniem pierwszego roku Kima Jonesa jako dyrektora artystycznego domu mody Dior. Autorem zdjęć jest Nikolai von Bismarck, który juz w wieku 16 lat pobierał nauki u sławnego Mario Testino, a prywatnie spotyka się z Kate Moss.

Album “The Dior Sessions” ukaże się 15 października 2019 roku. Znajdziemy w nim czarno-białe portrety gwiazd, między innymi Kate Moss, Roberta Pattisona, Marca Jacobsa, Davida Beckhama, Naomi Cambell czy Belli Hadid. W książce znajdzie się 130 fotografii, w tym niepublikowane wcześniej zdjęcia z pierwszego pokazu Kima Jonesa dla Diora.

W marcu ubiegłego roku Kim Jones objął stanowisko dyrektora artystycznego, francuskiego domu mody zastępując Krisa Van Assche. Jones wcześniej obejmował stanowisko dyrektora mody męskiej w Louis Vuitton. Wstęp do książki napisał Alexander Fury, krytyk mody męskiej w redakcji "Financial Times" i dyrektor mody magazynu "AnOther".

Obraz
© © Nikolai von Bismarck

W książce znajdziemy relację z pierwszego, spektakularnego pokazu mody Jonesa, w którym wykorzystano imponującą 10-metrową rzeźba autorstwa Kawsa. Książka uhonoruje pracę, know-how, kreatywność i wizjonerskiego ducha brytyjskiego projektanta, a także zwróci uwagę na jego nowoczesne podejście do mody. Jego zamiłowanie do sztuki przypomina pasję samego Christiana Diora, który był kolekcjonerem, zanim znalazł się w świetle fleszy.

“The Dior Sessions” będzie kosztował 125 dolarów, czyli około 460 złotych. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na fundację opiekującą się nastolatkami chorującymi na raka.

Obraz
© © Nikolai von Bismarck
Obraz
© © Nikolai von Bismarck
Obraz
© © Nikolai von Bismarck
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)