Discover Europe konkurs dla studentów

Discover Europe konkurs dla studentów

Kepifil
07.03.2008 19:14, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

To już piąta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Unię Europejską, którego celem jest spojrzenie na Europę i jej zróżnicowanie kulturowe. Adresatami konkursu są studenci zarówno polscy jak i zagraniczni przebywający w Polsce na stypendiach.

Zdjęcia konkursowe są przyjmowane w trzech kategoriach: "Europa oczami studenta", "Polska oczami obcokrajowców", "Erasmusowe znajomości". Konkurs jest wspaniałą okazją do rozwoju i doskonalenia umiejętności fotograficznych, dzielenia się wrażeniami z pobytu zagranicą oraz pokazania różnorodności Europy, jej tradycji i zwyczajów.

Pomimo, że konkurs rozpoczął się już 3 marca, prace można składać jeszcze do 30 marca drogą internetową (www.discovereurope.esn.pl). Na stronie znajduje się szczegółowy regulamin oraz formularz rejestracyjny. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

Konkurs "Discover Europe" składa się z dwóch części: etapów wojewódzkich oraz etapu ogólnopolskiego. Laureaci etapów wojewódzkich wezmą udział w etapie ogólnopolskim konkursu. Finał ogólnopolski konkursu odbędzie się w Warszawie. Wręczenie nagród połączone będzie z uroczystą galą i wernisażem wyróżnionych fotografii. Finał konkursu, przeprowadzony przez ESN Szkoły Głównej Handlowej, odbędzie się 24 maja 2008 roku w Warszawie. Uroczysta gala finałowa składać się będzie z wernisażu zdjęć finałowych, występu artystycznego, ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród. W etapie pokonkursowym zostaną natomiast zorganizowane wystawy prac finałowych na uczelniach wyższych współdziałających z polskim ESN oraz nastąpi wydruk kalendarza na rok 2009 z najlepszymi zdjęciami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)