DJI Mavic Air – specyfikacja i zdjęcia wyciekły przed premierą

DJI Mavic Air – specyfikacja i zdjęcia wyciekły przed premierą
Marcin Watemborski

23.01.2018 08:28, aktual.: 26.07.2022 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ćwierkanie ptaszków okazało się prawdziwe – DJI faktycznie wypuściło nowy produkt. DJI Mavic Air to dron, który wypełnia lukę między DJI Mavic Pro, a DJI Spark. Jest niewielki, ale zapowiada się dość interesująco.

Według producenta, DJI Mavic Air ma być raczej zastępstwem dla Sparka niźli dla Mavica Pro. To kolejny składany, niewielki dron o dużych możliwościach. Na jego pokładzie znajdziemy gimbala z 3-osiową stabilizacją oraz kamerkę, która pozwoli na 32-megapikselowe zdjęcia i kręcenie w rozdzielczości 4K.

Niestety czas lotu to zaledwie 21 minut – DJI mogło postarać się bardziej i wzmocnić baterię jeszcze bardziej w stosunku do Sparka. W porównaniu do DJI Mavic Pro Platinium, Mavic Air może latać o 9 minut krócej! Miejmy nadzieję, że jednak ten lot będzie wystarczająco przyjemny i stabilny.

Co oferuje DJI Mavic Air?

Obraz

Póki co, nie wiemy nic na temat rozmiaru matrycy, ani sposobu zapisu wideo. Być może będzie to inny sensor niż w przypadku Mavica Pro oraz Sparka, w których pojawiła się matryca jeden przez dwie trzecie cala. Patrząc na rozdzielczość zdjęć, zdecydowanie przydałby się większy czujnik.

Obraz

Co do rozmiarów – po zdjęciu wydaje się, że będzie to urządzenie wielkości Sparka i spokojnie zmieści się w dłoni. Mam nadzieję, że podobnie jak w przypadku młodszego brata, będzie też miał składane śmigła. Oficjalnie dowiemy się o wszystkim już niedługo.

Obraz

Cena jeszcze nie jest znana, ale zapewne będzie gdzieś pomiędzy Sparkiem, a Mavikiem, stawiałbym na coś około 3500-4000 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)