DJI Osmo Moblie 4 – najnowszy gimbal do smartfona z magnetycznym mocowaniem

DJI Osmo Moblie 4 – najnowszy gimbal do smartfona z magnetycznym mocowaniem

DJI Osmo Moblie 4 – najnowszy gimbal do smartfona z magnetycznym mocowaniem
Marcin Watemborski
27.08.2020 07:37, aktualizacja: 27.08.2020 09:37

Firma DJI pokazała swój najnowszy produkt, którym jest kolejna wersja gimbala do smartfonów DJI Osmo Mobile 4 (OM4). Tym razem znajdziemy tu nowe funkcje oraz kompletnie inne mocowanie.

DJI Osmo Mobile 4 pozwala na stabilizowanie smartfona w 3 osiach. Wizualnie nie różni się aż tak od poprzednika – ma inny kolor (jasnoszary zamiast ciemnego), a joystick, wyzwalacz i uchwyt zyskały lepszy chwyt dzięki dodatkowej gumie. Reszta wygląda bardzo znajomo.

Różnicą w budowie jest nowy system mocowania smartfona. Teraz uchwyt został wyposażony w magnes, który zapobiega przesuwaniu się urządzenia podczas gwałtownych ruchów. Nie zabrakło jednak zacisku znanego z poprzednich modeli, przy czym jest on teraz zdejmowany. Istnieje również możliwość przyczepienia klipsu do smartfona, który przyspiesza zamontowanie urządzenia.

DJI - Introducing DJI OM 4

Gimbal DJI Osmo Mobile 4 współpracuje z aplikacją DJI Mimo, w której można ustawić różne tryby pracy, w tym ActiveTrack 3.0, kontrolę gestów oraz pobawić się zaprogramowanymi ruchami gimbala. Pojawiły się 3 nowe tryby: Dynamic Zoom, Spin Mode oraz panorama Clone Me.

Dynamic Zoom to cyfrowa transfokacja, która pozwala oddalać się od nagrywanego obiektu przy jednoczesnym autmatycznym zoomowaniu obrazu w aplikacji. Spin Mode to tryb, dzięki któremu użytkownik będzie mógł wykonać nagranie niczym z "Incepcji", gdzie smartfon będzie kręcił się wokół jednej osi (niestety nie jest to pełne 360 stopni). Ostatnia nowa funkcja, czyli panorama Clone Me, która pozwoli na zatrzymanie się między zdjęciami, tak by użytkownik mógł ustawić się w kadrze i pojawić się na końcowym zdjęciu. Co ciekawe, gimbal DJI Osmo Mobile 4 zachowa niektóre funkcje nawet bez używania aplikacji DJI Mimo, gdy smartfon z systemem iOS jest podłączony do niego przez Bluetooth.

Obraz

W zestawie kosztującym 149 dolarów (ok. 555 złotych) znajdują się: gimbal, mocowanie, mały statyw, kabel zasilający, pasek na nadgarstek oraz pokrowiec.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)