DJI Osmo Pocket to najmniejszy 3-osiowy gimbal z kamerą 4K na świecie

DJI Osmo Pocket to najmniejszy 3‑osiowy gimbal z kamerą 4K na świecie

DJI Osmo Pocket to najmniejszy 3-osiowy gimbal z kamerą 4K na świecie
Monika Homan
29.11.2018 09:02, aktualizacja: 29.11.2018 10:02

Firma DJI wprowadza właśnie na rynek nową kamerę zintegrowaną z 3-osiowym stabilizatorem. DJI Osmo Pocket z łatwością mieści się w kieszeni. Pozwoli wam nakręcić płynne ujęcia gdziekolwiek będziecie.

W ofercie firmy DJI pojawiła się kieszonkowa kamera z wbudowanym 3-osiowym gimbalem - DJI Osmo Pocket - stworzona specjalnie po to, by mieć ją zawsze przy sobie. Malutka kamera z matrycą CMOS 1 na 2,3 cala o rozdzielczości 12 megapikseli nagra filmy 4K w 60 kl./s, a FullHD w 120 kl./s, dzięki czemu DJI Osmo Pocket pozwala na kręcenie płynnych ujęć w zwolnionym tempie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

3-osiowy stabilizator, na którym jest zamocowana, zapewni płynne, dynamiczne ujęcia bez wstrząsów. Gimbal może pracować w trzech trybach: "Standard", "Flashlight" , gdzie gimbal jest ułożony poziomo i "Underslung", kiedy stabilizator jest odwrócony o 180 stopni.

Wybieraj spośród kilku dostępnych trybów

Kamera została też wyposażona w różne tryby nagrywania takie, jak: Active Track, który śledzi obiekt w kadrze, Panorama, Timelapse, Motionlapse, FPV, Story Mode oraz Night Shoot, dzięki czemu nic nie ogranicza waszej kreatywności.

Obraz

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Kiedy ten nie wystarczy, możemy podłączyć do Osmo Pocket smartfona za pomocą portu USB i obsługiwać kamerę przez dedykowaną aplikację DJI Mimo, która jest dostępna na Androida oraz iOS.

W trybie Story Mode aplikacja Mimo po zakończeniu zdjęć tworzy cały film, który od razu jest gotowy do udostępnienia. Dostępne jest dziesięć szablonów, które automatycznie sterują ruchem kamery i uwzględniają muzykę, kolory i przejścia w postprodukcji.

Obraz

Dwie godziny pracy na jednej baterii

Bateria o pojemności 875 mAh wystarczy na dwie godziny pracy podczas filmowania w 4K i 30 kl./s. Jest wbudowana, więc kiedy się rozładuje nie możemy jej po prostu wymienić, musimy czekać aż urządzenie się naładuje.

DJI Osmo Pocket jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 1649 zł. Firma DJI zapowiada, że pojawi się też szereg akcesoriów do ich nowego produktu.

DJI - Meet Osmo Pocket

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)