DJI Phantom 3 - nowe, filmujące drony dla każdego

DJI Phantom 3
DJI Phantom 3
Marcin Falana

10.04.2015 10:33, aktual.: 28.09.2016 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku przystępnych dronów firma DJI Phantom jest liderem od kilku lat. Chińska firma zaprezentowała właśnie dwie nowe wersje drona DJI Phantom 3 - Advanced i Professional.

DJI Phantom 3 będzie dostępny w dwóch wersjach Phantom 3 Professional i Phantom 3 Advanced. Za 1000 dolarów dostaniemy drona DJI Phantom 3 Advanced z zamontowaną kamerą 1920 x 1080 60 kl./s, gdy już za 1259 dolarów możemy mieć wersję Phantom 3 Professional, która kreci materiał filmowy w 4K, 30 kl./s.

DJI - Introducing the Phantom 3 Advanced & Professional

Kamerki zamontowane na dronach Phantom 3 oferują światło f/2.8 i kąt widzenia 94 stopnie czyli mniej niż GoPro, jednak dzięki temu obraz jest bardziej realistyczny i wolny od dystorsji.

Obie kamery umożliwiają także fotografowanie w rozdzielczości 12 megapikseli. Zdjęcia mogą być zapisywane zarówno w JPEG-ach jaki i w formacie DNG (RAW). Kamerką możemy sterować za pomocą głowicy gimbal, która odpowiada także za stabilizację obrazu. Z nowinek warto wspomnieć o nowym systemie Visual Positioning, dzięki któremu łatwiej sterować dronem w pomieszczeniach bez funkcji GPS. Chociaż filmowanie dronem w kościele, jak zostało to pokazane na filmiku promocyjnym, wydaje się jednak trochę przesadą.

DJI Phantom 3 - “A New Perspective”

Dron DJI Phantom 3 możemy podłączyć do smartfona albo tabletu i podglądać przez funkcję live view co widzi kamera nawet z odległości jednej mili. Na pełnej baterii Phantom 3 może latać około 25 minut.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)