DJI Phantom 3 - nowe, filmujące drony dla każdego

DJI Phantom 3 - nowe, filmujące drony dla każdego

DJI Phantom 3
DJI Phantom 3
Marcin Falana
10.04.2015 10:33, aktualizacja: 28.09.2016 13:23

Na rynku przystępnych dronów firma DJI Phantom jest liderem od kilku lat. Chińska firma zaprezentowała właśnie dwie nowe wersje drona DJI Phantom 3 - Advanced i Professional.

DJI Phantom 3 będzie dostępny w dwóch wersjach Phantom 3 Professional i Phantom 3 Advanced. Za 1000 dolarów dostaniemy drona DJI Phantom 3 Advanced z zamontowaną kamerą 1920 x 1080 60 kl./s, gdy już za 1259 dolarów możemy mieć wersję Phantom 3 Professional, która kreci materiał filmowy w 4K, 30 kl./s.

DJI - Introducing the Phantom 3 Advanced & Professional

Kamerki zamontowane na dronach Phantom 3 oferują światło f/2.8 i kąt widzenia 94 stopnie czyli mniej niż GoPro, jednak dzięki temu obraz jest bardziej realistyczny i wolny od dystorsji.

Obie kamery umożliwiają także fotografowanie w rozdzielczości 12 megapikseli. Zdjęcia mogą być zapisywane zarówno w JPEG-ach jaki i w formacie DNG (RAW). Kamerką możemy sterować za pomocą głowicy gimbal, która odpowiada także za stabilizację obrazu. Z nowinek warto wspomnieć o nowym systemie Visual Positioning, dzięki któremu łatwiej sterować dronem w pomieszczeniach bez funkcji GPS. Chociaż filmowanie dronem w kościele, jak zostało to pokazane na filmiku promocyjnym, wydaje się jednak trochę przesadą.

DJI Phantom 3 - “A New Perspective”

Dron DJI Phantom 3 możemy podłączyć do smartfona albo tabletu i podglądać przez funkcję live view co widzi kamera nawet z odległości jednej mili. Na pełnej baterii Phantom 3 może latać około 25 minut.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)