DJI Spark - dron, na którego lepiej nie machać ręką

DJI Spark - dron, na którego lepiej nie machać ręką

DJI Spark
DJI Spark
Marcin Falana
25.05.2017 08:56, aktualizacja: 26.07.2022 18:29

DJI zaprezentował minidrona Spark. Jest on napakowany najnowszymi technologiami i pozwala na obsługę gestami. Dodatkowo jest naprawdę poręczny! Zobaczcie, co potrafi DJI Spark we własnej osobie.

Już za miesiąc będziemy mogli kupić najnowszego minidrona o nazwie DJI Spark, który zapowiada się jako idealna zabawka na wakacje. Jest mniejszy od talerza obiadowego i waży mniej niż puszka napoju.

DJI Spark
DJI Spark

Co więcej, oferuje wiele technologii, które znamy z innych dronów DJI, jak np. ActiveTrack czy TapFly z Phantoma 4, włączając w to nowy tryb TapFly Coordinate, który kieruje Sparka do lokalizacji, którą wskażemy na urządzeniu mobilnym. Spark oferuje także system omijania przeszkód DJI 3D.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Nowinką, która zapowiada się najciekawiej, jest możliwość obsługi gestami. Spark może wystartować i wylądować na dłoni, można go obsługiwać intuicyjnie, pozwala na wykonanie zdjęcia z małą głębią ostrości za pomocą gestu kadrowania. Jestem bardzo ciekawy, jak to działa i czy rzeczywiście możemy wygodnie obsługiwać drona gestami? Bardziej skomplikowaną obsługę, jak np. wyznaczanie trasy, możemy uzyskać za pomocą kontrolera albo urządzeń mobilnych.

DJI - Spark - Capture Every Moment

Spark oferuje 12-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze 1 przez 2,3 cala, która poza zdjęciami pozwala na filmowanie HD 1080p. Kamera jest umieszczona na 2-osiowym gimbalu, a Spark oferuje technologię DJI UltraSmooth, która pomaga zredukować drgania kamery.

DJI - Spark - Possibilities

Z ciekawych funkcji warto jeszcze wspomnieć o QuickShot. W tym trybie Spark wykonuje 1 min. wideo, które potem edytuje do 10 s filmiku, który w łatwy sposób możemy umieścić w mediach społecznościowych, bez potrzeby żmudnej obróbki. QuickShot daje do dyspozycji cztery tryby lotu, jeden z nich - Helix - pozwala na spiralne zbliżanie się drona.

DJI - Introducing Spark

Spark może latać przez 16 minut, co może nie pozwoli na nakręcenie długiego metrażu, ale na klip wystarczy. Dobrą informacją jest to, że baterie są wymienne i możemy je ładować za pomocą Micro USB. Spark umożliwia transfer obrazu przez Wi-Fi z odległości 2 km. Może latać z maksymalną prędkością 50 km/h. Dron będzie dostępny od połowy czerwca w cenie około 2000 zł (499 dolarów).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)