Dla kreatywnego umysłu izolacja to nie problem. Tak trzeba fotografować!

Dla kreatywnego umysłu izolacja to nie problem. Tak trzeba fotografować!

Dla kreatywnego umysłu izolacja to nie problem. Tak trzeba fotografować!
Źródło zdjęć: © © Ric Tse / [Facebook](https://www.facebook.com/rictsephotography/)
Marcin Watemborski
30.04.2020 12:38, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Izolacja daje w kość każdemu. Fotografowie wykazują się jednak niesamowitą kreatywnością i pokazują ją światu. Ric Tse sięgnął po zabawki i różne przybory domowe, by nie zapomnieć, jak się robi zdjęcia. Wyszło mu to naprawdę świetnie!

Ric Tse z Hongkongu siedzi w domu i nie ukrywa, że konkretnie mu się nudzi. Izolacja spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 nikomu z nas nie jest na rękę, ale zdjęcia robić trzeba, a nawet wypada. Ric sięgnął po to, co ma pod ręką – zabawki, figurki i sprzęt domowy wszelkiej maści – od szczotek do kurzu po gniazdka elektryczne. Dzięki temu tworzy unikatową serię.

Projekt "My Home’s Rhapsody" (ang. ”Rapsodia mojego domu”) pokazuje, jak ciekawe może być siedzenie w domu. Kadry Rika przypominają w wielu wypadkach 8-bitowe gry wideo, które wielu z nam przynosiły radość ponad 20 lat temu. To swoista podróż do beztroskiego dzieciństwa i aż trudno się nie uśmiechnąć, patrząc na Godzillę, która przechodzi przez miasto wtyczek elektrycznych lub na samoloty uciekające przed innym.

Do każdego zdjęcia, fotograf dobiera indywidualną historię i buduje pod to plan zdjęciowy. Przeważnie to dość proste ustawienie, a odpowiednia gra światłem i perspektywą podkreślają pomysł. Wydaje się to być świetnym ćwiczeniem kreatywności i cierpliwości. Po prostu trzeba mieć dobre pomysły, a Ric bez wątpienia je ma.

Więcej zdjęć znajdziecie na jego Instagramie.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)