Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii

Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii25.11.2013 15:36
Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii
Redakcja Fotoblogia.pl

Zaprzyjaźniona z Fotoblogią Fundacja 2.8 postanowiła zorganizować aukcję charytatywną, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Natalii Paździerskiej, chorej siostry jednego z opolskich fotografów – Miłosza Paździerskiego.

*U chorej Natalii został zdiagnozowany naczyniak wewnętrzny rdzenia kręgowego z licznymi zaburzeniami tętniczo-żylnymi w szyjnym odcinku kręgosłupa. W wyniku dwukrotnego krwawienia Natalia doznała porażenia nerwowego od szyi w dół i wymaga rehabilitacji. Zdaniem lekarzy jedyną metodą zamknięcia naczyniaka jest embolizacja (zaklejenie). Metoda ta jest zarówno bardzo trudna w wykonaniu, jak i niebezpieczna ze względu na umiejscowienie naczyniaka.

W związku z tym lekarze sugerują leczenie we Francji, w najważniejszym ośrodku specjalizującym się w patologiach rdzenia, gdzie pierwszy zabieg wyceniono na 12 500 euro. Do tej kwoty należy doliczyć koszty medycznego transportu lotniczego w asyście lekarza, wynoszące ok. 100 000 zł. Już dziś wiadomo, że zabiegów ma być kilka- czytamy na stronie Fundacji 2.8*.

417830698796537714

Fotografowie postanowili pomóc siostrze jednego z opolskich fotografów – Miłosza Paździerskiego. Zorganizowano aukcje odbitek fotografii 26 fotografów. Wśród nich są laureaci najważniejszych polskich i światowych konkursów fotograficznych: World Press Photo, Grand Press Photo, Red Bull Illume, BZWBK Press Photo, Leica Street Photo, Visa D’or News czy Foto-Erotica! Wszyscy artyści swoje prace przekazali bezpłatnie.

Jedno ze zdjęć przekazanych na aukcję.
Źródło zdjęć: © Fot. Jacek Waszkiewicz
Jedno ze zdjęć przekazanych na aukcję.

Przekazane fotografie są w formacie 30×40 (w zależności od stosunku boków), zostały wydrukowane na doskonałym matowym papierze w Tkalni Obrazu i oprawione w Passe-partou, a na każdej odbitce jest oryginalny podpis autora.

[h4]Prace można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie:

[/h4]

Przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie ogromne wsparcie fotografa Piotra Króla, który nie jest członkiem Fundacji 2.8, ale jest jej wielkim przyjacielem. W imieniu F 2.8 i Fotoblogia.pl dziękujemy!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)