Dla początkujących: Jak zrobić planetę ze zdjęć

Dla początkujących: Jak zrobić planetę ze zdjęć

Dla początkujących: Jak zrobić planetę ze zdjęć
Maciej Kuś
10.10.2008 09:41, aktualizacja: 02.08.2022 10:43

Przy odrobinie wysiłku, minimalnej znajomości Photoshopa i chęciach można z własnej normalnej i sztampowej panoramy stworzyć zupełnie niesamowitą planetę. Pokażemy Wam jak prosto i bezstresowo to zrobić.

Zacznijmy od wyboru zdjęcia - ważne, aby horyzont na zdjęciu był cały czas na podobnej lub zbliżonej wysokości. Jeśli nie macie swojego zdjęcia, możecie poćwiczyć na ogólnodostępnych zasobach Flickr Creative Commons. Ja na przykład wybrałem panoramę Minneapolis autorstwa Bollobilly.

Obraz

Pierwsze, co musimy zrobić to doprowadzić do tego, aby nasza panorama stała się kwadratowa: Image>Image Size . Odznaczamy "Constrain Properties" i ustawiamy taką samą szerokość i wysokość naszego zdjęcia.

Drugą czynnością jest odwrócenie naszego tworu o 180 stopni: Image> Rotate Canvas> 180.

Nasze zdjęcie powinno w tym momencie wyglądać podobnie do tego:

Obraz

Czas na decydujące ukształtowanie naszej planety: Filter > Distort > Polar Coordinates. Zaznaczamy "Rectangular to Polar" klikamy OK... i gotowe!

Obraz

Nasza planeta gotowa! Oczywiście jeszcze warto poprawić trochę jakość przez wyostrzenie (Filter> Sharpen) i poobracać ją odpowiednio, ale to już zależy od Waszych osobistych preferencji.

Obraz

Miłej zabawy!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)