Długa ekspozycja i światło z drona to klucz do robienia cudownych krajobrazów

Długa ekspozycja i światło z drona to klucz do robienia cudownych krajobrazów

Długa ekspozycja i światło z drona to klucz do robienia cudownych krajobrazów
Źródło zdjęć: © © Reuben Wu / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BfjEOqEgFh5/?takenby=itsreuben)
Marcin Watemborski
07.03.2018 08:38, aktualizacja: 07.03.2018 09:39

Klasyczna fotografia krajobrazowa napełnia spokojem i zachwytem dla natury. Reuben Wu postanowił wprowadzić do nocnych scen element, który nadaje im kompletnie nowego wyrazu. Dzięki oświetlaniu ich dronami tworzy przepiękne obrazy.

Patrząc na te zdjęcia możemy dostrzec inspiracje klasycznym malarstwem, ale również chęć odświeżenia spojrzenia na krajobraz. Nowatorskie podejście Reubena Wu polega na oświetlaniu różnych formacji skalnych dronami w specyficzny sposób. Na każdym jego zdjęciu zyskują one coś pokroju aureoli.

”Lux Noctis” to bardzo interesujący projekt. Nocne zdjęcia z długimi ekspozycjami przestały być dla twórcy serii, Reubena Wu, czymś pasjonującym. Dodatkowe światło nadaje charakteru każdej klatce. Fotograf chce w ten sposób odświeżyć spojrzenie odbiorcy na temat krajobrazów i ich piękna.

Do realizacji Wu wykorzystał oświetlenie Fiilex AL250 oraz drona 3DR Solo. Wszystko zarejestrował dzięki systemowi Phase One XF. Do niektórych zdjęć wykorzystał drona zaprogramowanego tak, by latał wkoło nad formacją skalną, w innych przelatuje on po wyznaczonej trasie nie tylko oświetlając skałę, ale również tworzy interesujący element kompozycji.

Fotograf tłumaczy, że zależy mu nie tylko na zarejestrowaniu pięknych obrazów, ale również na pokazaniu, że nowe technologie stale przyczyniają się do rozwoju sztuki. Latające źródło światła jest bardzo interesującym rozwiązaniem – może zostać zawieszone w dowolnym miejscu. To zniesienie pewnego ograniczenia, które uwalnia kreatywność.

Więcej prac Reubena znajdziecie na jego Instagramie oraz stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)