Długie ekspozycje w słoneczny dzień - tylko z filtrem Lee Super Stopper

Długie ekspozycje w słoneczny dzień - tylko z filtrem Lee Super Stopper
Marcin Falana

07.03.2016 13:35, aktual.: 07.03.2016 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lee Filters zaprezentowała filtr ND, który wydłuża ekspozycję z 2 sekund do ponad 17 godzin. Super Stopper redukuje ilość wpadające do obiektywu światła o 15 EV. Dzięki jego zastosowaniu możemy korzystać z długich ekspozycji nawet w słoneczny dzień.

Nowy filtr Super Stopper dołączy do innych filtrów ND produkownych przez Lee. Little Stopper pozwala wydłużyć ekspozycję o 6 EV, a Big Stopper o 10 EV. Podobnie jak inne filtry ND Super Stopper będzie dostępny w wariantach 100mm, Seven5 i SW150.

Super Stopper został zaprojektowany z myślą o bardzo jasnych warunkach np. w słoneczny dzień w samo południe. Dzięki jego zastosowaniu możemy rozmywać fale czy wykonać zdjęcie miasta bez samochodów i ludzi.

Obraz

Filtr Super Stopper został wykonany z wysokiej jakości szkła optycznego i ma bardzo delikatną dominantę, którą można usunąć już w postprodukcji. Jest dostarczany w metalowym opakowaniu ochronnym. Powyżej przedstawiamy tabelę czasów ekspozycji jakie uzyskujemy z założonym filtrem, co daje pojęcie do czego można go zastosować. Filtr Super Stopper w wersji SW150 to wydatek około 175 dolarów.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)