Dmitrij Miedwiediew - pierwszy fotograf Rosji

Dmitrij Miedwiediew - pierwszy fotograf Rosji

Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew
Łukasz Łusiak
18.02.2011 09:37, aktualizacja: 01.08.2022 14:47

Zastanawialiście się kiedyś, jakie hobby ma jeden z najważniejszych ludzi na świecie - prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew? Golf, F1, nurkowanie, luksusowe jachty? Otóż nie... Jego hobby to fotografia.

Miedwiediew jest zapalonym fotografem. Gdziekolwiek jedzie w oficjalną lub prywatną podróż, bierze ze sobą cały zestaw fotograficzny: aparaty, obiektywy, baterie i inne akcesoria. Co ciekawe, osobiście robi zdjęcia podczas wizyt i zagranicznych wypraw, a następnie publikuje je na własnym blogu. Na stronie są również  prywatne zdjęcia rosyjskiego przywódcy.

fot. Dmitrij Miedwiediew
fot. Dmitrij Miedwiediew

Choć prezydent może pochwalić się całą kolekcją aparatów :), jego ulubioną firmą jest Leica. Bardzo często widuje się go z modelami Leica S2 oraz Leica M9. Miedwiediew ma w swojej kolekcji również obiektyw Leica Noctilux-M 50/1 z limitowanej serii 100 wyprodukowanych sztuk. Prezydent fotograf często opowiada o swoich doświadczeniach oraz spostrzeżeniach na temat fotografii. Ostatnio na jego blogu pojawił się taki film:

Kremlin lens: Medvedev the photographer

Niektórzy twierdzą, że zdjęcia Miedwiediewa są naprawdę dobre. Inni podają w wątpliwość umiejętności rosyjskiego prezydenta. Dobrze dla tych ostatnich, że czasy cara minęły...

Źródło: Petapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)