"Do mnie mówisz?". Zabawne zdjęcie mewy podbija internet

"Do mnie mówisz?". Zabawne zdjęcie mewy podbija internet
Źródło zdjęć: © © Gary Hershorn / [Instagram](https://www.instagram.com/garyhershorn/)
Marcin Watemborski

02.02.2022 09:51, aktual.: 02.02.2022 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gary Hershorn znalazł swoją bardzo specyficzną fotograficzną niszę. Jego ulubionym tematem są... mewy! I wcale nie mówimy tu o zjawiskowych ujęciach podniebnych akrobacji, a o wymownym spojrzeniu. Stając oko w oko z tym ptakiem, należy się zastanowić, czy w ogóle powinniśmy być w tym miejscu.

Gary Hershorn przeważnie zajmuje się fotografią prasową oraz uliczną. Nic w tym dziwnego – w końcu mieszka w Nowym Jorku, kolebce street photo. Jednak niekoniecznie to stało się jego niszą i tematem, który najchętniej fotografuje, a przynajmniej ostatnio.

Dokumentalista po to, by oczyścić głowę, chadza na długie spacery i szuka spokojnych kadrów – czasem jest to zachód słońca nad rzeką Hudson, innym razem formacje zamarzniętej wody. Jednak najzabawniejszym aspektem jego twórczości jest fotografowanie mew korzystając z obiektywu szerokokątnego.

Zdjęcie, które widzicie na samej górze artykułu, zostało zarejestrowane już w styczniu 2016 roku przy użyciu korpusu Canon EOS M3. Od tamtego czasu Gary bardzo polubił zdjęcia mew. Fotograf wspomina, że robienie zdjęć ptaków, które dzięki zabawie perspektywą wydają się ogromne i umieszczanie ich na tle malutkich budynków po prostu sprawia mu masę radości.

Więcej zabawnych zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)