Dodaj do swojego Photoshopa banana, tosty i kawę

Dodaj do swojego Photoshopa banana, tosty i kawę
Marcin Falana

23.11.2017 11:40, aktual.: 26.07.2022 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programiści zajmujący się programami Adobe poza tym, że projektują zaawansowane aplikacje okazuje się, że maja także poczucie humoru. Wiedzieliście, że Photoshop CC ma kilka ukrytych, zabawnych ikonek - małpkę, banana, czy kawę i tosty. Zdradzamy jak je uruchomić.

Serwis Petapixel donosi o możliwości dodania do najnowszego Photoshopa śmiesznych ikonek, które może nie poprawią wydajności, ale trochę rozweselą grafików i fotografów, którzy spędzają przed tym programem wiele godzin.

Obraz

Banan na pasku narzędzi

Banan wśród narzędzi w Photoshopie to widok niecodzienny, żeby go uruchomić należy wejść do edycji paska narzędzi (toolbar) i następnie przytrzymać przycisk "Shift" podczas zatwierdzania funkcji. Wśród narzędzi powinniśmy ujrzeć banana, który po wciśnięciu prawego przycisku myszy daje dostęp do edycji paska narzędzi.

Obraz

Kawa i tosty

Przy wyborze motywu możemy zastąpić kafelki z kolorami tostami o różnym poziomie wypieczenia albo kawą. Przy tostach należy otworzyć główne okno Photoshop CC, Preferencje i zakładkę Interfejs. Następnie trzeba przytrzymać przyciski "Shift" oraz "Alt" i kliknąć, na któryś z kolorowych kafelków i gotowe, możemy wybierać motyw tła za pomocą tostów.

Obraz

Żeby zmienić je na kawę należy przytrzymać przyciski "Shift" i "Cmd". Możemy też zmieniać je w pętli, klikając na kafelki i trzymając ustawienie odpowiedzialne za ikonki kawy. U mnie zdecydowanie zostaje kawa, która od teraz będzie odpowiedzialna za wybór motywu w Photoshopie.

Obraz

Warstwa małpki

Żeby pojawiła się warstwa oznaczona ikoną małpki musimy, gdy mamy otwarty dokument wybrać zakładkę "Okno", "Kompozycje warstw" i wcisnąć przycisk Stwórz nową warstwę. Następnie zmieniamy nazwę warstwy na “Layer Monkey 0” i powinniśmy ujrzeć symbol małpki.

Obraz

Żeby wrócić do ustawień standardowych wystarczy zmienić nazwę warstwy.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)