Dominik Herman nowym autorem Fotoblogii

Dominik Herman nowym autorem Fotoblogii

© Dominik Herman
© Dominik Herman
Krzysztof Basel
15.03.2012 12:11, aktualizacja: 26.07.2022 20:36

Chciałbym Wam przedstawić nowego autora Fotoblogii - Dominika Hermana. Człowieka, który świetnie się zna na cyfrowej obróbce zdjęć, potrafi skalibrować prawie każdy monitor i przetestował dziesiątki aparatów oraz akcesoriów fotograficznych.

Nowego autora Fotoblogii poznałem kilka lat temu - wtedy jeszcze obaj często fotografowaliśmy koncerty i wydarzenia kulturalne we Wrocławiu. Urodzony w 1979 roku Dominik Herman fotografuje od 10 lat. Początkowo zajmował się wspomnianą fotografią koncertową i dokumentacją wydarzeń dla osób prywatnych i klientów biznesowych. Zdobyte doświadczenie w „chwytaniu momentów” przeniósł na sesje portretowe i beauty, udoskonalając równocześnie zdolności retuszerskie.

Obecnie w centrum jego zainteresowań fotograficznych znajduje się fotografia architektoniczna wymagająca dużej precyzji, znakomitej techniki i umiejętności pracy w różnorodnym świetle zastanym. Zdjęcia autorstwa Dominika publikowane były w magazynach ilustrowanych, na okładkach książek i wydawnictw płytowych oraz na billboardach.

Dominik jest rzadkim połączeniem fotografa, który potrafi pisać - ma spore doświadczenie jako dziennikarz. W latach 2007–2012 był stałym współpracownikiem magazynu fotograficznego CHIP Foto Video Digital, a następnie Digital Foto Video, gdzie zajmował się testowaniem i opisywaniem aparatów fotograficznych, obiektywów i innych urządzeń służących tworzeniu zdjęć.

Nowy autor Fotoblogii specjalizuje się w cyfrowej obróbce zdjęć w aplikacjach Adobe Lightroom i Adobe Photoshop oraz w zagadnieniach związanych z kalibracją kolorów. Dzięki dużej wiedzy technicznej i wieloletniej praktyce prace Dominika cechują się wysoką starannością wykonania i dbałością o szczegóły. Wolny czas poświęca czytaniu, muzyce i jeździe na rowerze.

Zobaczcie kilka zdjęć Dominika. Po więcej zapraszam na stronę www.dominikherman.com. Nasz nowy autor prowadzi także prywatny blog Pixelworks.

  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
  • © Dominik Herman
[1/7] © Dominik Herman
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)