Dorosłe fanki LEGO odtwarzają na zdjęciach legendarne polskie filmy. Robią to doskonale!

Dorosłe fanki LEGO odtwarzają na zdjęciach legendarne polskie filmy. Robią to doskonale!

"Marian, tu jest jakby luksusowo!"
"Marian, tu jest jakby luksusowo!"
Źródło zdjęć: © © [Fabryka Hura](https://www.facebook.com/FabrykaHura/)
Marcin Watemborski
05.05.2021 10:13, aktualizacja: 06.03.2024 22:29

Fabryka Hura to duet artystek, które uwielbiają klocki LEGO. Z resztą – kto ich nie kocha? Na miniaturowych scenach zbudowanych przez Monikę i Baśkę zobaczymy ich klockową aranżację filmów Barei, Załuskiego, Machulskiego, Koterskiego czy innych. Na pewno znacie je wszystkie.

Przeglądając media społecznościowe, trafiłem w jednej z grup na prezentację prac Fabryki Hura. Była to scena z kultowego filmu "Kogel Mogel 2" odtworzona za pomocą klocków lego. Figurki były odpowiedni wystylizowane, a otoczenie odpowiadało wizji Załuskiego. Nie zabrakło opatrzenia zdjęcia stosownym cytatem, który od razu wywołał uśmiech na mojej twarzy.

Monika i Baśka, czyli dwie artystki stojące za tym projektem, określają się jako AFOL – Adult Fan of LEGO (ang. Dorosłe fanki LEGO). Klocki towarzyszą im od najmłodszych lat. W krótkiej wymianie zdań panie wspominają, że pierwsze zestawy pamiętają z Pewexów i do nich mają największy sentyment.

Budowanie miniaturowych planów zdjęciowych jest nie lada wyzwaniem. Wszystko zaczyna się od wybrania odpowiedniej sceny i zbudowania jej z klocków. Artystki mają przemyślane działania w najmniejszym stopniu.

  • Zawsze dodajemy coś od siebie. Zdarza się, że trzeba dorobić papierosa, uszyć jakieś ubranie, dorobić element, którego w klockach nie ma. To są nasze interpretacje. Każda scena jest przez nas dokładnie obmyślana, żaden element w niej zawarty nie jest przypadkowy – opowiadają artystki. – Figurki są dokładnie przez nas opracowywane. Mocno skupiamy się nad dobraniem odpowiedniej mimiki, stroju i akcesoriów. Wykorzystujemy do tego naszą prywatną kolekcję minifigurek i klocków LEGO – dodają.

Jestem pod ogromnym wrażeniem staranności każdej z prac. Szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto by nie uśmiechnął się myśląc o żartach z dawnych polskich filmów. Do dzisiaj te produkcje jednoczą pokolenia, a humor w nich zawarty jest ponadczasowy.

Więcej prac Moniki i Baśki znajdziecie na ich Facebooku oraz stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)