Doskonałe zdjęcia dla miłośników minimalizmu. To prawdziwa uczta dla oczu

Doskonałe zdjęcia dla miłośników minimalizmu. To prawdziwa uczta dla oczu

Zdjęcie z grupy "Minimalist Photography".
Zdjęcie z grupy "Minimalist Photography".
Źródło zdjęć: © Facebook | John Overmeyer
Marcin Watemborski
30.05.2023 14:52, aktualizacja: 31.05.2023 16:28

Jeśli kochacie proste linie i oszczędną formę, to ten zbiór zdjęć jest zdecydowanie dla was. Patrząc na nie, poczujecie wszechogarniające ukojenie i estetyczne spełnienie. Liczni fotografowie, którzy stoją za tymi kadrami, doskonale wiedzą, co robią.

Zbiór zdjęć, który za chwilkę zobaczycie, to posty opublikowane w grupie "Minimalist Photography" na Facebooku. Jest tam blisko 300 tys. osób, z czego mnóstwo pokazuje swoje kadry. Nie ma znaczenia, czy zdjęcia zostały wykonane najnowszym bezlusterkowcem, smartfonem czy pudełkiem po zapałkach. Najważniejsze jest to, by był w duchu minimalizmu.

Sam nurt minimalizmu można bardzo prosto wyjaśnić. W telegraficznym skrócie chodzi o to, by główny motyw był bardzo oczywisty, wyróżniony przez kompozycję lub światło, a dookoła nic go nie rozpraszało. Czytelny obraz może polegać również na ostrych cięciach liniami prowadzącymi czy elementami wskazującymi przodujący wątek. Dodajmy do tego wszechobecną geometrię i sukces gotowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdjęcia minimalistyczne są oszczędne w formie. Można powiedzieć, że są wręcz manifestem filozoficznym, który podkreśla, że "mniej znaczy więcej". Takie fotografie są często kompozycyjnymi majstersztykami. Estetyczna uczta przynosi prawdziwą satysfakcję wizualną.

W tych zdjęciach jest coś, co sprawia, że patrząc na nie, odbiorca od razu czuje spokój. Być może to czytelność głównego motywu, a być może wszechpanujący porządek i kolejność każdego elementu. Rozsiądźcie się zatem wygodnie i rozkoszujcie się przepięknymi obrazami.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)