Doskonałe zdjęcie latarni morskiej na tle pełni Księżyca powstało w Hiszpanii

Doskonałe zdjęcie latarni morskiej na tle pełni Księżyca powstało w Hiszpanii
Źródło zdjęć: © © Pablo Ruiz Garcia / [Instagram](https://www.instagram.com/pablo.ruizgarcia/)
Marcin Watemborski

04.11.2020 13:06, aktual.: 04.11.2020 14:06

Pełnia Księżyca wypadająca w Halloween (wigilię uroczystości Wszystkich Świętych) zdarza się wyjątkowo rzadko – raz na 18-19 lat. Tę okazję wykorzystał hiszpański fotograf Pablo Ruiz Garcia i wykonał zjawiskowe zdjęcie Superksiężyca, który nazywany jest też "niebieskim Księżycem".

Pablo Ruiz Garcia przedstawił na swoim zdjęciu latarnię morską na Isla de Mouro w Hiszpanii. Za nią widać ogromną łunę Księżyca, która rozświetla horyzont. Magii wszystkiemu dodaje to, że zdjęcie powstało w Halloween, czyli popularny wieczór hucznych zabaw poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych.

Fotograf znajdował się około 1 kilometra od latarni, na półwyspie Magdalena. Do wykonania zdjęcia wykorzystał lustrzankę cyfrową Nikon D810 z obiektywem o ogniskowej 70-300 mm. Zaplanowanie zdjęcia ułatwiła mu aplikacja PhotoPills, dzięki której wiedział, jak ustawi się Księżyc i o której godzinie znajdzie się w wymarzonym punkcie. Pogoda sprzyjała – niebo było w miarę pozbawione chmur, co w tej części Hiszpanii zdarza się bardzo rzadko.

Tamtego dnia Słońce zaszło o 18:07, a pojawienie się Księżyca było planowane na 18:23. Pablo zrobił zdjęcie dokładnie o godzinie 18:44, uprzednio upewniając się, że pogoda będzie sprzyjała, a Srebrny Glob będzie dobrze widoczny. Jego ciepła poświata w zestawieniu z głębokim i zimnym kolorem wody korespondowała przepięknie, co widać na powyższym zdjęciu.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)