Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi

Doskonały sposób na rozbawienie dziecka na sesji. Ten fotograf wie, co robi
Marcin Watemborski

16.04.2021 09:04, aktual.: 26.07.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobry fotograf charakteryzuje się nie tylko dobrym portfolio, ale podejściem do klienta. Jonathan Suckling doskonale wie, co zrobić, by jego bohaterowie skoncentrowali na nim uwagę. Dla utrudnienia – są nimi niemowlaki!

Podczas fotografowania dzieci nie da się im wytłumaczyć, że mają patrzeć tu czy tam, ani generować różne miny. Po prostu trzeba skupić na nich swoją uwagę i wywołać naturalne emocje. Jonathan Suckling wie, jak rozbawić nie tylko małego bohatera zdjęć, ale również jego mamę, w efekcie czego otrzymuje bardzo naturalne radosne zdjęcia.

Po to, by zwrócić na siebie uwagę, Jonathan zaczyna tańczyć podczas sesji. To sprawia, że dziecko od razu na niego się patrzy i zaczyna się uśmiechać. Maluch wyciąga ręce do fotografa, bo chce się bawić, a ten wykorzystuje każdą chwilę, by ująć na zdjęciach ekspresję dziecka.

Jak się okazuje, Jonathan tańczy nie tylko przed dziećmi, ale również starszymi bohaterami, by ich trochę rozruszać. Sam nazywa się "fotograficznym nindżą". Zdjęcia, które robi podczas ślubów mają w sobie naturalną radość, co jest po prostu piękne!

Patrząc na to, co robi Jonathan, ten fotograf po prostu musi kochać swoją pracę. Dobre podejście do klienta to więcej niż połowa sukcesu. Widać, że fotografowanie nie opiera się jedynie na efektach, ale również na samym doświadczeniu, które dla bohatera jest równie cenne, co finalne zdjęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)