Dostrzegł ją fotograf Reutera. Ta kózka z wielkimi uszami robi furorę

Dostrzegł ją fotograf Reutera. Ta kózka z wielkimi uszami robi furorę

Dostrzegł ją fotograf Reutera. Ta kózka z wielkimi uszami robi furorę
Źródło zdjęć: © © Akhtar Soomro / Ruters via Forum
Marcin Watemborski
11.07.2022 11:23, aktualizacja: 12.07.2022 10:55

Niektóre zwierzęta potrafią przyciągnąć uwagę. Tym bardziej, jeśli ich wygląd potrafi zaskoczyć, jak w przypadku tej kozy, którą dostrzegł fotoreporter. Gdyby bajka o słoniku Dumbo miała wersję z kózką, ta na pewno zagrałaby główną rolę.

Podczas swojego pobytu w Pakistanie Akhtar Soomro z agencji Reutera zwrócił uwagę na dziwną kózkę o imieniu Simba. Zwierzę trzymało się blisko właściciela, a ten z dumą prezentował jej wdzięki. Chodzi o ekstremalnie długi uszy.

Zwierzę, które widzicie na zdjęciach do mała kózka, która ma zaledwie miesiąc i kilka dni. Jej uszy natomiast wyglądają na niesamowicie długie. Jedno ma 54 cm, a rozłożone na boki mają one rozpiętość około 1,3 metra. Przyznacie, że to robi wrażenie!

Obraz
© © Akhtar Soomro / Ruters via Forum

Właściciel tej kozy Mohammad Hasan Narejo powiedział, że zgłosił Simbę do Księgi rekordów Guinnessa. Jeśli wszystko się potwierdzi, to zwierzę zostanie oficjalnie zarejestrowane jako koza z najdłuższymi uszami na świecie.

Jak wyznaje hodowca, urocze stworzenie ma przez swój niezwykły wygląd niemałe problemy. Simbie zdarzyło się kilkukrotnie nadepnąć na uszy podczas chodzenia i wywinąć orła. Aby temu zapobiec, Narejo zarzuca uszy kozy dookoła jej szyi, ma też dla niej specjalną uprząż, która je przytrzymuje.

Obraz
© © Akhtar Soomro / Ruters via Forum

Z relacji Mohammada wynika, że uszy kozy wciąż nie przestają rosnąć. W ciągu ostatnich trzech tygodni wydłużyły się o 6 cm, a końca nie widać. Simba jest już niemałą gwiazdą w całym Pakistanie, nie tylko w rodzinnym Karaczi.

Obraz
© © Akhtar Soomro / Ruters via Forum

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)