Doświadcz zniszczeń na Ukrainie na własne oczy. Zanurz się w VR‑rze

Doświadcz zniszczeń na Ukrainie na własne oczy. Zanurz się w VR-rze
Marcin Watemborski

19.04.2022 09:02, aktual.: 26.07.2022 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikolaj Omelczenko zajmujący się tworzeniem wirtualnych spacerów 360 stopni wziął na warsztat bardzo wymowne zdjęcia pokazujące zniszczone miasta w Ukrainie. Nawet jeśli nie macie okularów do VR, możecie wejść do tego świata i rozejrzeć się dookoła. Te widoki mrożą krew w żyłach.

O ile wirtualne spacery przeważnie kojarzą nam się z zobaczeniem jakiejś firmy, tak Nikolaj Omelczenko z Ukrainy pokazuje coś mocniejszego, strasznego. Film, który wrzucił jest zestawieniem zdjęć zniszczonych podczas wojny w Ukrainie miast. Z twórcy komercyjnych panoram 360 stopni zmienił się w fotoreportera pokazującego przerażającą prawdę.

Omelczenko zestawił zdjęcia 360 stopni sprzed wojny z późniejszymi, gdzie widać wszystkie zniszczenia. Oglądający może poczuć się, jakby był w centrum wydarzeń, a to naprawdę robi piorunujące wrażenie. Doświadczenie jest jeszcze mocniejsze, jeśli założymy okulary do operowania w wirtualnej rzeczywistości, chociaż i bez nich możemy zanurzyć się w tym świecie.

Ukraine Today: See the Horrifying Destruction from War in Kyiv, Bucha on VR Headsets in 8K 360°

Przed wojną ukazane miejsca tętniły życiem i były po prostu piękne. Teraz zostały tylko zgliszcza. Każda ze scen jest odpowiednio podpisana, przez co od razu możemy zdać sobie sprawę jaki region, jak bardzo został dotknięty jarzmem wojny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)