Dowiedz się, co zrobić, żeby twoje zdjęcia z podróży nigdy nie były nudne

Dowiedz się, co zrobić, żeby twoje zdjęcia z podróży nigdy nie były nudne31.08.2018 10:13
Dowiedz się, co zrobić, żeby twoje zdjęcia z podróży nigdy nie były nudne
Monika Homan

Dużo podróżujesz, chcesz dzielić się wspaniałymi doświadczeniami z innymi, ale twoje zdjęcia nie do końca ci się podobają? Oto kilka rad, jak stać się lepszym fotografem w podróży.

Pierre T. Lambert w jednym ze swoich najnowszych filmów pokazuje co zrobić, żeby wasze zdjęcia z podróży były lepsze i inne, niż wszystkie, które zobaczycie w sieci.

Na przykładzie znanych miejsc w Kolorado Pierre pokazuje jak zrobić wyjątkowe zdjęcia, żeby nie były nudne i wyróżniały się spośród tysięcy takich samych zdjęć z tego samego miejsca. Fotograf odwiedził popularne wśród turystów miejsca wraz z Triną z, którą prowadzi kanał "World Your Travel Vlog”.

TAKE BETTER Travel PHOTOS Now! REAL LIFE Example in crowded spot

W Dolinie Pomników Pierre wyjaśnia jak komponować zdjęcia. Na przykładach zobaczycie, jakie różnice robi perspektywa i ogniskowa, jaką wybierzecie. Doskonale obrazuje to, że w tym samum "oklepanym" miejscu można zrobić interesujące zdjęcia, które będą przyciągać uwagę. Wystarczy trochę pokombinować z kompozycją i przede wszystkim pozostać kreatywnym.

W drugiej części filmu dowiecie się jak poradzić sobie z tłumami w popularnych miejscach. W takich warunkach trudno o dobre zdjęcie, zwłaszcza, że przepychanie się z innymi ludźmi, w walce o idealne miejsce na nasz statyw, nie jest niczym przyjemnym. Czasem wystarczy odejść tylko kawałek dalej, żeby zyskać o wiele ciekawszą perspektywę i odrobine przestrzeni tylko dla siebie.

Na przykładzie Wielkiego Kanionu zobaczycie też, jak drastycznie może zmienić się światło w przeciągu kilku minut. Rady Pierre są uniwersalne i znajdą zastosowanie w niemalże każdym popularnym miejscu. Pamiętajcie żeby zawsze zadbać o swoje bezpieczeństwo kiedy będziecie szukać wyjątkowych kadrów w podróży.

Warto poświęcić 15 minut na ten film, bo jest naprawdę inspirujący.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)