Doxie - skaner na USB

Doxie - skaner na USB
Ola Błażowska

18.04.2010 12:35, aktual.: 01.08.2022 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poręczny, przenośny skaner Doxie to świetne rozwiązanie dla tych, którym zależy na szybkim i prostym zdigitalizowaniu dokumentów. Mała czarna maszynka na USB znajdzie również zastosowanie w archiwizacji odbitek fotograficznych. W tym celu producenci wyposażyli ją w aplikacje automatycznie wysyłające zdjęcia na nasze konto Flickr, Picassę, Twitter i wiele innych.

Ważące 300 gramów urządzenie nie potrzebuje dodatkowego kabla zasilającego, wystarczy jedynie podłączyć je z komputerem poprzez USB. Maksymalna rozdzielczość skanowanych dokumentów to 600 dpi w formatach jpg, png, pdf. Obsługa skanera wydaje się banalnie prosta, do sterowania służy bowiem jeden przycisk oraz aplikacja dołączona w zestawie. Doxie zostało tak skonstruowane, aby skanowane materiały jak najszybciej znalazły się tam, gdzie zazwyczaj wysyłają je użytkownicy - na portale społecznościowe, do wirtualnych albumów, programów do obróbki typu Adobe Lightroom. Gdy chcemy zeskanować odbitkę, skaner automatycznie wyprostuje ją i przytnie. Przy jednocześnie niewielkiej cenie 129 dolarów zdecydowanie wygrywa z zaawansowanymi biurowymi maszynami wielofunkcyjnymi, które głównie specjalizują się w zbieraniu kurzu.

Obraz

Jak zapewnia producent na oficjalnej stronie skanera, Doxi kocha to co robi, stąd afirmujące tę miłość serduszka. Jeśli jednak nie kręci cię ten słitaśny wizerunek, w zestawie znajdziesz 6 innych, wymiennych obudów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)