Dramatyczna walka na zdjęciach. Matka chroniła jelonka przed dzikimi psami

Dramatyczna walka na zdjęciach. Matka chroniła jelonka przed dzikimi psami
Źródło zdjęć: © © Ravi Kumar / Carters News via FORUM
Marcin Watemborski

14.09.2021 09:40, aktual.: 14.09.2021 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzika przyroda jest nie tylko piękna, ale bywa okrutna. To normalne, że w naturze występują drapieżniki, które polują na słabsze zwierzęta. Fotograf Ravi Kumar ujął na zdjęciach scenę, w której matka małego jelonka broniła go przed atakiem watahy dzikich psów. Ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia.

Seria zdjęć autorstwa Raviego Kumara z Indii przedstawia dość potężną samicę sambara jednobarwnego (sambara indyjskiego) broniącą swoje młode przed watahą dzikich psów. Drapieżniki zaatakowały małe, mając na uwadze łatwy łów, lecz nie sądziły, że będzie to aż tak trudne.

  • Z punktu widzenia fotografa, to była świetna okazja na ujęcie tak rzadkiego zjawiska. Mimo wszystko scena rozgrywająca się przed moimi oczami była niezwykle dramatyczna - mówi 52-letni miłośnik przyrody. – Mały sambar nie przeżył, ale jego matka robiła wszystko, co mogła, by go ocalić. Psy były jednak nieustępliwe – dodaje.
Obraz
© © Ravi Kumar / Carters News via FORUM

Sambary jednobarwne to największe w południowej Azji jeleniowate. Osiągają one do 350 kg masy i do 150 cm wysokości w kłębie. Ich sierść jest niemalże jednolicie brązowa z odcieniem szarego. Samce z wiekiem stają się prawie czarne.

Ten gatunek jeleniowatych jest pospolity i nie jest objęty konwencją waszyngtońską CITES. W naturze sambary jednobarwne są ulubionym pokarmem tygrysów. Ludzie polują na nie dla mięsa, skór i poroży.

Obraz
© © Ravi Kumar / Carters News via FORUM
Obraz
© © Ravi Kumar / Carters News via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)