Drapieżny pasażer na gapę. Sokół urządził sobie przejażdżkę na grzbiecie gęsi

Drapieżny pasażer na gapę. Sokół urządził sobie przejażdżkę na grzbiecie gęsi15.02.2023 14:19
Sokół jako pasażer na gapę.
Sokół jako pasażer na gapę.
Źródło zdjęć: © Facebook | John Ovenden

Zdjęcie, które widzicie to kadr, który każdy fotograf dzikiej przyrody zapamięta na zawsze. Taka szansa zdarza się raz w życiu, a John Ovenden wykorzystał ją doskonale. Ten sokół wędrowny okazał się bardzo wygodnym podróżnikiem.

Zdjęcie autorstwa Johna Ovendena pokazuje sokoła wędrownego, który urządził sobie przejażdżkę na grzbiecie gęsi. Według relacji fotografa ptak wylądował z rozłożonymi skrzydłami, posiedział tak chwilę i odleciał w swoją stronę. Gęś na tym nijak nie ucierpiała.

Nietypowa sytuacja wydarzyła się na wyspie Jersey w okolicy kanału La Manche. Ovenden wspomina, że był absolutnie zaskoczony tym, co widział. Zrobienie zdjęcia z sokołem i gęsią to szansa jedna na milion i na pewno nie powtórzy się w karierze fotografa szybko, o ile w ogóle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić mysz Logitech MX 3S

John wykorzystał aparat Canon EOS R5 i obiektyw o ogniskowej 300 mm podłączony przez adapter bagnetu Canon EF na Canon RF. Smaczkiem na koniec tej zabawnej historii jest to, że sokół, który ruszył dalej do lotu, zrównał się z gęsią i spojrzał na nią, po czym odleciał w swoją stronę. Cała sytuacja wprawiła fotografa w osłupienie, jak też znacznie rozbawiła.

Jeśli zastanawiacie się, co się stało z gęsią, to odpowiedź jest bardzo krótka – nic. Ptak wyglądał, jakby nawet nie zorientował się, że cokolwiek się wydarzyło. Gęś po prostu leciała i nie zważała na nic dookoła.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)