Droga tematem szóstego numeru Magazynu Fotoindex

Droga tematem szóstego numeru Magazynu "Fotoindex"
Droga tematem szóstego numeru Magazynu "Fotoindex"
Krzysztof Basel

25.11.2009 15:10, aktual.: 02.08.2022 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapisy podróży do Armenii, ciężka droga dzieci z Dworca Centralnego, "Marsz żywych", czyli procesja konna i religijna, a na koniec trochę o rikszarzach z Delhi, dla których droga jest sposobem zarobku - to tylko niektóre z materiałów najnowszego, szóstego numeru Magazynu Fotoindex, którego tematem  jest droga w zupełnie różnych formach.

Obraz

Tematem przewodnim szóstego numeru Magazynu FotoIndex jest droga. O najnowszym magazynie mówią twórcy:

Jak można przeczytać we wstępie autorstwa Michała Zawady: ?Droga w fotografii to nie tylko świadectwo podróży, to także wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała, umysłu, duszy czy pamięci.? Zaprezentowano bowiem zapisy podróży w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak ma to miejsce w otwierającym numer materiale Jana Brykczyńskiego pt. ?Zagubiony na drogach Armenii?. ?Hostel Interwencyjny Stacja? Piotra Koszczyńskiego to droga w obszarze ludzkiego dramatu, codzienna walka streetworkerów i wolontariuszy o dzieci z Dworca Centralnego.

Obraz

Kolejny materiał to relacja Tomka Goli z uhoronowanej wyróżnieniem w Kolosach 2008 trzytygodniowej ?Wyprawy Minkebe?. ?Pietrowice Wielkie? Marcina Tomalki prezentuje ujęcie drogi na dwóch płaszczyznach: dosłownej w postaci procesji konnej i religijnej. Podobną dwoistość drogi ukazuje Michał Łuczak w ?Marszu żywych?: przemierzana powoli droga do miejsca pamięci, jak i wobec samej ludzkiej pamięci. Zdjęcia Adama Pańczuka ukazują reporterskie spojrzenie na ludzi, dla których droga jest sposobem zarobku ? rikszarzy z Delhi. Numer zamykają fotografie Jerzego Wierzbickiego z Bliskiego Wschodu, tematycznie podobne do materiału otwierającego, a jakże inne.

Obraz

W szóstym numerze Magazynu Fotoindex znajdziesz materiały:

  • \Zagubiony na armeńskich drogach\ Jana Brykczyńskiego
  • \Hostel Interwencyjny Stacja\ Piotra Koszczyńskiego
  • \Wyprawa Minkebe\ Tomka Goli
  • \Pietrowice Wielkie\ Marcina Tomalki
  • \Marsz Żywych\ Michała Łuczaka
  • \Rikszarze\ Adama Pańczuka
  • \Ras Madraka\ Jerzego Wierzbickiego

W tym miesiącu mija też rok od wydania pierwszego Magazynu Fotoindex. W tym czasie ukazało się 6 numerów w których publikowało 43 autorów i zamieszczono 564 fotografii. Magazyn był pobierany 30 000 razy.

Twórcy podają, że kolejne edycje magazynu będą poruszały tematykę globalizacji oraz sportu, ujętego w tematyce społecznej i kulturowej.

Także Wasze prace mogą się znaleźć w kolejnym wydaniu Fotoindexu. Swoje fotoreportaże, eseje czy cykle fotograficzne możecie zgłaszać na adres: redakcja@fotoindex.org.

Magazyn Fotoindex można pobrać TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)