Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje

Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje
Marcin Watemborski

18.05.2020 10:55, aktual.: 26.07.2022 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawo dotyczące latania dronami w Stanach Zjednoczonych jest dość restrykcyjne. Zwłaszcza jeśli mówimy o zbliżaniu się do samolotów, a tym bardziej wojskowych. Na tym filmiku widać, jak dron zawisł w powietrzu niedaleko przelatującej drużyny US Navy Blue Angels.

Kilka dni temu nad Detroit przeleciało 6 odrzutowców należących do Amerykańskich Sił Lotniczych. US Navy Blue Angels wykonywały lot o nazwie ”America Strong”. Ich manewr został nagrany przez drona i zamieszczony na Instagramie, który mógł należeć do Giovanniego Lucii, jak podaje The Aviatonist. Jednakowoż konto na Instagramie Giovanniego Lucii, jak również jego profil na Facebooku zostały dezaktywowane.

Filmik znalazł się ponownie w internecie na profilu Moss Photography na YouTube. Komentarze do nagrania są zablokowane, a wrzucający dodał w opisie filmu informację, że nie jest to jego nagranie i prosi o zaprzestanie wysyłania mu obraźliwych wiadomości. Powodem zamieszania jest złamanie przez drona prawa lotniczego, które w USA jest dość ostre.

Nad wieloma miastami zarządzono strefy zakazu lotów dronami. W niektórych przypadkach dotyczy to jedynie kwestii wysokości, w innych natomiast loty są całkowicie zabronione. Nad ogromną metropolią, jaką jest Detroit obowiązują bezwzględne restrykcje, a tym bardziej jeśli chodzi o podlatywanie do wojskowych odrzutowców.

W internecie huczy od niepochlebnych opinii na temat filmiku ze względu na złamanie prawa, jak również zwyczajne niebezpieczeństwo. Dron może poważnie uszkodzić samolot, jeśli wejdzie mu w tor lotu, co jest zagrożeniem przede wszystkim dla pilota maszyny.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także