Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży

Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży

Dron pozwala temu fotografowi zobaczyć kształty, które tworzą fale rozbijające się na plaży
Źródło zdjęć: © © Peter AdamsShawn / [Instagram](https://www.instagram.com/peter_adamsshawn/)
Marcin Watemborski
30.11.2017 07:40, aktualizacja: 30.11.2017 08:40

Widoki z perspektywy lotu ptaka fascynowały ludzi od lat. Można dzięki temu zobaczyć dużo więcej niż z ziemi. Ale z drugiej strony – z dołu można patrzeć w chmury i dogadywać ich kształty. To właśnie robi Peter Adams-Shawn, który szuka znaczenia w rozbijających się morskich falach.

Zjawisko, które wstępuje w momencie, gdy patrzymy na jakieś obiekty i rozpoznajemy w nich coś kompletnie innego nazywa się pareidolią. Na pewno każdy z was tego doświadczył, obserwując chmury lub patrząc na samochody, których kształty często przypominają ”uśmiechnięte buźki”. Peter Adams-Shawn wybrał na swój obiekt doszukiwań fale, które rozbijają się na piasku plaży.

Jego projekt ”From the Deep” (”Z głębi”) opiera się właśnie na pareidolii. Artysta interpretuje sfotografowane kształty na swój własny sposób. Wśród nich zobaczymy ”Statek Widmo”, ”Maryję na skałach”, ”Powstanie Feniksa” oraz wiele innych. Użyjcie swojej wyobraźni i zobaczcie, czy te kształty wam coś przypominają.

Peter kupił swojego drona – Blade Chroma 4K, w marcu 2017 roku, zastępując nim Sony a7R. Wspomina, że nie miał względem niego wielkich oczekiwań, ale dało mu to kompletnie nowe spojrzenie na świat. Na szczęście niedaleko miejsca jego zamieszkania znajduje się plaża, co stało się jego miejscem do ćwiczeń – jak widać, wymiana sprzętu się opłaciła!

Fotograf mówi, że uwielbia patrzeć jak kształty stworzone przez fale się rozmywają i znikają. Ty bardziej ekscytuje go fakt, że może je uchwycić na zdjęciach. Ten projekt jest naprawdę interesujący i pozwala złapać tchnienie świeżego powietrza od codzienności i wrócić do dziecięcych marzeń na beztroskich polanach, gdy wpatrywanie się w chmury było najlepszą rozrywką.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)