Dronem ponad chmurami. Wyczyn, z którego nie należy być dumnym

Dronem ponad chmurami. Wyczyn, z którego nie należy być dumnym
Marcin Falana

14.03.2016 14:32, aktual.: 26.07.2022 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drony stały się ogólnodostępne, więc właściwie każdy może sobie kupić takie urządzenie. Problem w tym, że niektórzy nie zastanawiają się nad możliwymi konsekwencjami jakie może nieść za sobą ich nieodpowiedzialne używanie. Zobaczcie jak anonimowy użytkownik w Holandii wzniósł się dronem DJI Phantom 2 na wysokość 3,4 km.

Anonimowy właściciel drona DJI Phanotom 2 zamieścił na serwisie Youtube filmik, na którym stara się pobić rekord w wysokości lotu. Filmik został zdjęty z Youtube jednak można go obejrzeć na vidme oraz poniżej.

Cztery minuty filmu pokazują drona wznoszącego się na wysokość 3,4 km nad ziemią. Na tej wysokości dron znajdował się już nad powierzchnią chmur mając zaledwie 27% energii. Operator postanowił ściągnąć go na dół, przy powierzchni dron miał zaledwie 4% energii. Trzeba przyznać, że możliwości niedużego Phantoma są ogromne, chociaż nie popieramy sposobu wykonania tego testu.

Nie trzeba jednak dodawać, że takie wyczyny są niebezpieczne i nielegalne, a operator drona jest co najmniej lekkomyślny. Dron latający na takiej wysokości może zderzyć się z samolotem, może też spaść ze względu na brak energii. Jeżeli nie chcecie narażać innych ludzi na niebezpieczeństwo i siebie na konsekwencje prawne nie róbcie tego sami. Najlepiej przeczytajcie poradnik Marcina Dobasa (link powyżej), z którego dowiecie się jak odpowiedzialnie i zgodnie z prawem latać dronami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)