Dropbox Business, czyli idealna chmura dla fotografa i grafika

Dropbox Business, czyli idealna chmura dla fotografa i grafika

Dropbox Business, czyli idealna chmura dla fotografa i grafika
INFORMACJE PRASOWE
14.01.2019 07:50, aktualizacja: 26.07.2022 15:59

Każdy, kto zajmuje się fotografią lub grafiką wie doskonale, że praca ta wiąże się z koniecznością przechowywania dużej ilości plików.

Do niedawna większość osób działających w tej branży przechowywało efekty swojej pracy na fizycznych nośnikach. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozwiązanie to niedługo odejdzie w zapomnienie a zostanie zastąpione usługami w chmurze. Nie ma w tym nic dziwnego. To znacznie większa wygoda w użytkowaniu, bezpieczeństwo zgromadzonych danych oraz niemal nieograniczonej przestrzeni w sieci.

Wciąż pojawiają się nowe rozwiązania ukazujące niewątpliwe zalety technologii w chmurze. Jedną z najbardziej znanych i najlepszych usług, które gromadzą dane na wirtualnym dysku jest Dropbox. Sprawdźmy więc czym jest Dropbox i dlaczego to dobre rozwiązanie dla osób pracujących z obrazem.

Co to jest Dropbox?

Dropbox to usługa, która umożliwia dostęp do wirtualnej przestrzeni dyskowej. Po rejestracji na start dostajemy 2 GB powierzchni, ale możemy ją oczywiście powiększyć. Obsługiwać Dropbox można z przeglądarki internetowej, jak również z aplikacji z komputera PC, poprzez system mobilny Android, iOS czy Windows Phone. Ogromna zaleta tej technologii to multiplatformowość konta. Oznacza to, że jeśli konto założyliśmy na PC to możemy jednocześnie je obsługiwać przy użycia smartfona z Androidem czy tabletu z zainstalowanym systemem iOS. Możemy dowolnie dysponować plikami, przenosić je, katalogować, przeglądać oraz kopiować między urządzeniami. Po zarejestrowaniu konta w usłudze Dropbox pojawi się dedykowany folder, który możemy udostępniać znajomym i zarządzać z dowolnego urządzenia.

Dropbox dla firm

Dropbox posiada również dodatkowe funkcje dostępne tylko dla posiadaczy firm. Chodzi tutaj o możliwość integracji konta prywatnego i firmowego – to bardzo wyczekiwana zmiana. W praktyce oznacza to, że z jednego konta można korzystać z materiałów prywatnych oraz z plików firmowych. Wszystko można wcześniej swobodnie posegregować i pokatalogować. W tym przypadku także mamy możliwość obsługi Dropboxa z różnych urządzeń – to niezwykle wygodne i funkcjonalne.

Kolejna dodatkowa funkcja na jaką możemy liczyć to „inteligentna selekcja”, który pomaga w katalogowaniu plików i dokumentów pomiędzy połączonymi kontami. Jeśli korzystamy z funkcji „przekazywanie z aparatu” przy przesyłaniu zdjęć to materiały pojawią się najpierw na koncie prywatnym, a dopiero po wprowadzeniu zmian w ustawieniach znajdą się na profilu firmowym.

Dostęp do usług Dropbox możemy znaleźć na stronie: https://home.pl/dropbox/. Wraz z usługami otrzymujemy takie przywileje jak polskie wsparcie techniczne. Wszystkie płatności odbywają się w PLN, a za transakcje otrzymujemy polską FV. To niesamowite udogodnienie dla polskich firm, które czynią usługi Dropbox jeszcze bardziej przyjaznymi.

Dropbox Business

Dropbox Business daje do wyboru trzy taryfy odpowiadające różnym potrzebom zespołów. Najmniejsza powierzchnia to 3TB, a pozostałe opcje dają korzystanie z usług bez limitu. Dowolna liczba użytkowników ( najmniej trzech ) może łączyć swoje konta i obsługiwać je na różnych urządzeniach. To wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które na co dzień pracują z plikami o dużych rozmiarach. Dzięki Dropbox Business mamy do dyspozycji chmurę bez ograniczeń do przechowywania dokumentów itp. Praca w zespole będzie bardziej sprawna i szybsza. Dodatkowo w bardzo prosty i łatwy sposób możemy udostępnić pliki na zewnątrz co z pewnością przydaje się w pracy.

Dropbox a praca fotografa - czyli poznaj zalety tego rozwiązania!

O tym, że Dropbox jest idealnym rozwiązaniem przekonało się już wielu fotografów - zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, Dropbox w odróżnieniu od wielu innych chmur posiada możliwość klasycznego zarządzania plikami, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem gdy korzystamy z komputera. Szybko możemy nie tylko dodawać czy usuwać zdjęcia ale również zmieniać nazwy plików i folderów, dodawać do nich komentarze oraz eksportować w inne miejsca. Co równie ważne, Dropbox daje nam możliwość udostępniania zdjęć innym. Dzięki temu przekazywanie prac klientom staje się znacznie łatwiejsze. Każdy fotograf wie doskonale, że klientom często zależy na tym, by jak najszybciej otrzymać gotowe zdjęcia - Dropbox może nam w tym pomóc.

Mówiąc o korzyściach korzystania z Dropboxa w pracy fotografa warto wspomnieć również o zabezpieczeniach jakie oferuje to rozwiązanie. Synchronizacja tylko w jednym kierunku, fakt, że Dropbox przechowuje zdjęcia, które usuniemy np. ze smartfona czy wielopoziomowe zabezpieczenia i możliwość monitorowania aktywności jakie oferuje ta usługa to gwarancja, że prace fotografa są odpowiednio chronione.

Podsumujmy - korzyści z usług Dropbox

Przede wszystkim chodzi tutaj o możliwość korzystania z usług Dropbox z różnych urządzeń, jeśli nie mamy do dyspozycji PC, a pod ręką jest smartfon możemy śmiało zadziałać – tak samo będzie z tabletem. Multiplatformowość to fenomen, który daje niesamowite możliwości zarządzania kontem. Jednocześnie można być pewnym, że wszystkie pliki są bezpiecznie przechowywane w chmurze. W pakiecie dla firm jest możliwość wykupienia nieograniczonej przestrzeni, które daje swobodę w pracy zespołowej gdzie przechowywane są pliki o dużych rozmiarach. Przesyłanie danych i pobieranie plików odbywa z wysoką prędkością. Dodatkowy atut to możliwość integracji konta prywatnego z firmowym. Na bieżąco są robione aktualizacje, a wszystko w języku polskim. Wszystko to sprawia, że Dropbox jest idealnym rozwiązaniem dla fotografów - zarówno amatorów, osób prowadzących własną działalność a nawet całych zakładów fotograficznych.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)