Spotkania odbędą się:
- 12 maja w Warszawie,
- 13 maja w Gdańsku,
- 14 maja w Poznaniu,
- 15 maja we Wrocławiu,
- 16 maja w Krakowie.
Początek spotkań o godz. 16. Dokładne adresy zostaną podane zaproszonym uczestnikom. Majowe spotkania będą poświęcone fotografii ulicznej i portretowej. W pierwszej części warsztatów każdy z fotografów zaprezentuje swoje najnowsze projekty wykonane aparatem X-T1. Druga część to już zajęcia praktyczne. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy będą mieli okazję przetestować aparaty Fujifilm serii X pod okiem prowadzących.
Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się na stronie www.spotkaniezmistrzemfujifim.pl, podając swoje dane osobowe i przesyłając trzy zdjęcia. Wybrane osoby zostaną zaproszone na warsztaty. Rejestracja trwa do 7 maja. Liczba miejsc jest ograniczona.
Celem spotkań jest zapoznanie uczestników z fotografią X, pokazanie projektów wykonanych przez znanych fotografików (zdjęcia portretowe Filipa Ćwika, zdjęcia ulic Nowego Jorku Tomasza Lazara, zdjęcia ulic Londynu Alexa Lambrechtsa) oraz odbycie warsztatów w grupach. Fujifilm zaprasza wszystkich miłośników fotografii: początkujących, średnio zaawansowanych, a także profesjonalistów. Spotkania będą inspiracją, nauką, dzieleniem się doświadczeniem i wrażeniami.