Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku

Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku

Nowości w Adobe Photoshop CC: duże zmiany w interfejsie, przystosowanie do funkcji dotyku
Źródło zdjęć: © © Adobe / [Blog Adobe](http://blogs.adobe.com/photoshop/2015/11/photoshopcc2015andfuseccpreviewavailabletoday.html)
Marcin Watemborski
02.12.2015 11:35, aktualizacja: 26.07.2022 19:24

Firma Adobe zapowiedziała aktualizację swojego flagowego edytora obrazów Photoshop CC 2015, gdzie wprowadzone spore zmiany. Program został też połączony z nową aplikacją do modelowania i animowania 3D – Fuse. Przyjrzyjmy się bliżej nowym funkcjom.

Użytkownicy Photoshopa są przyzwyczajeni do zmian – Adobe przekształca program cały czas, dodając, usuwając i zmieniając masę funkcji. W nowej wersji Photosohpa CC pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy jest nowy wygląd i spłaszczone ikony, lecz to dopiero początek. Adobe planuje rozszerzyć działanie funkcji 3D w programie.

Adobe Photoshop CC 2015 November Release – New Features and Enhancements

Aplikacja otrzymała nowe okno dialogowe podczas uruchamiania, które zawiera widok miniaturek, lub listę ostatnio otwieranych plików, presetów oraz bibliotekę. Po raz pierwszy w historii programu możecie teraz edytować główny pasek tak, by zawierał tylko narzędzia, których potrzebujecie. Nowością są również sugerowane samouczki dostosowane do Waszego trybu pracy.

Obraz
© © Adobe / [Blog Adobe](http://blogs.adobe.com/photoshop/2015/11/photoshopcc2015andfuseccpreviewavailabletoday.html)

Przedstawienie artboardów w Photoshopie CC 2015 było wielkim sukcesem producenta. Ich aktualizacja sprawia, że praca stała się łatwiejsza. Nowa funkcja uzupełniania tekstem pozwala na wybór czcionek po kategorii i dodawanie ich do ulubionych. Nowy algorytm kataloguje czcionki zainstalowane w systemie w grupy podobne stylistycznie. Najczęściej używane z nich pojawiają się również w sugestiach ulubionych.

Dodatkowe funkcje pozwalają również na eksport plików w wielu rozmiarach jednocześnie oraz zapisywanie poszczególnych warstw i widoków jako osobne pliki. Eksportowanie jest teraz szybsze oraz wydajniejsze niż znane wszystkim „Zapisz dla sieci”, zwłaszcza przy plikach JPEG oraz PNG.

The Start and Recent Files Workspaces and Customizable Toolbar in Photoshop CC

Ulepszona została również Biblioteka Creative Cloud. Nowa funkcjonalność polega na zaawansowanym śledzeniu stylów, kolorów oraz obiektów inteligentnych oraz stosowaniu ich w dokumentach. Nowy przycisk pozwala na stworzenie biblioteki na bazie istniejących już dokumentów oraz kontrolowanie, które elementy mają być wyświetlane.

Loga, grafiki, style oraz pędzle mogą teraz być przesyłane do zespołu, z którym pracujecie za pośrednictwem Bibliotek. Wszystkie opcje działają przez użycie prostej techniki „przeciągnij i upuść”, co zdecydowanie ułatwia pracę i oszczędza czas. Ulepszona funkcja wyszukiwania pozwala teraz nie tylko przeglądać własną bibliotekę ale również pliki w Adobe Stock.

Obraz
© © Adobe / [Blog Adobe](http://blogs.adobe.com/photoshop/2015/11/photoshopcc2015andfuseccpreviewavailabletoday.html)

Dodatkową ciekawostką jest ulepszenie filtra Oil Paint, który zafunduje Wam niezłe ciarki na plecach przy otwieraniu i umieszczaniu plików SVG w bibliotekach i dokumentach.

W wersji na Windows aktualizacja wprowadza dodatkowe opcje na urządzenia dotykowe jak Microsoft Surface – pojawiły się nowe gesty, większe zakładki oraz łatwiej dostępne presety wyświetlane na ekranie.

Wspomniana na początku aplikacja – Fuse – została stworzona specjalnie na potrzeby tworzenia i animowania realistycznych modeli 3D i implikowania ich do Photoshopa za pomocą Biblioteki Creative Cloud. Zawartość z Fuse bez problemu może być edytowana z poziomu PS-a – możemy zmieniać kąt widzenia, światło oraz pozycję. Adobe nazywa udostępniony Fuse CC wersją poglądową i daje go za darmo dla wszystkich użytkowników mających Adobe ID. Oczywiście wymaga to subskrypcji na Photoshopa.

Sneak Peek of Adobe Fuse CC (Preview) | Adobe Creative Cloud

Adobe zapowiedziało również kolejne duże aktualizacje, tym razem dla Muse, Flash Pro, Project Comet oraz nową platformę dla designerów UX. Wszystko ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku.

Więcej informacji znajdziecie na Blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)