Niecodzienne klipy nakręcone lustrzankami, czyli rajstopy na Canonach [wideo]

Kadr z filmu
Kadr z filmu
Kamila Dworniczak

24.11.2010 11:19, aktual.: 01.08.2022 15:02

Niedawno prezentowaliśmy miniserial, który został nakręcony lustrzankami Canona. Dziś przedstawiamy dwa klimatyczne wideoklipy stworzone za pomocą aparatów Canon 5D Mark II i Canon 7D oraz pewnych niekonwencjonalnych środków. Na przykład damskich rajstop.

Oba teledyski są produkcjami niskobudżetowymi, co jednak nie znaczy, że zrobiono jest bez zaangażowania i prawdziwego artystycznego zacięcia. Szczególnie Davida Myricka, który jest autorem zdjęć. Realizatorzy postawili sobie cel: klipy miały być klimatyczne i utrzymane w nieco niedzisiejszym stylu... Fani efektów specjalnych mogą poczuć się zawiedzeni.

Eskmo - Cloudlight (Official Video) HD

Nad pierwszym teledyskiem, zatytułowanym ?Cloudlight? pracowały trzy osoby. Wspomniany już, fotografujący David Myrick, reżyser Dugan Oneal oraz odpowiedzialny za efekty wizualne Brandon Hirzel. Plan zdjęciowy znajdował się w kalifornijskim Big Sur, więc plenery są naprawdę zachwycające. Trzeba jednak przyznać, że ostatecznie klip może wydać się trochę za bardzo monotonny.

Warpaint - Undertow

Drugi klip, ?Undertow?, powstał jako efekt współpracy Myricka z reżyserką i aktorką Shannyn Sossamon. Jej wizja zakładała, że końcowy efekt będzie trochę odrealniony, zamglony i utrzymany w sennym klimacie. Podstawowym narzędziem, którego użyto, żeby zrealizować zamysł artystki, były rajstopy umieszczone na obiektywie.

Jakby tego było mało, rajstopy rozciągano na rozmaite sposoby, co dało efekt różnorodności oświetlenia, zmieniającego się w zależności od kręconej akurat sceny. Dodatkowo do stworzenia tego teledysku wykorzystano cały repertuar obiektywów Canona z serii L.

Efekty są naprawdę ciekawe, sami oceńcie.

Źródło: planet5Dblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)