Kobiety odwiedziły setki miejsc, w których nagrywano filmy

Kobiety odwiedziły setki miejsc, w których nagrywano filmy

Public Square, Cleveland
Public Square, Cleveland
Źródło zdjęć: © © Fangirl Ques / [Facebookt](https://www.facebook.com/FangirlQuest/)
Monika Homan
05.03.2019 10:07, aktualizacja: 05.03.2019 11:07

Chcieliście kiedyś odwiedzić miejsce, w którym nakręcono wasz ulubiony film? Te dwie kobiety z Finlandii robią to od lat, a w ich galerii jest już pokaźna kolekcja zdjęć z serii "Sceneframing". Rozpoznacie wszystkie filmy bez patrzenia na opisy?

Kochają filmy i podróże. Dwie kobiety z Finlandii - fotografka Tiia Öhman i ekspertka w podróżach Satu Walden - w 2013 roku połączyły swoje pasje i rozpoczęły tworzyć serię zdjęć "Sceneframing", w której odwiedzają miejsca swoich ulubionych filmów i programów telewizyjnych. Przez lata przygód uzbierały ogromną bazę zdjęć i zebrały sporą wiedzę na temat tego typu turystyki.

Z pewnością widzieliście wcześniej takie projekty, ale zazwyczaj głównym bohaterem takich obrazów są zdjęcia wpasowane w krajobraz, w którym były wykonane. Tym razem obiektem, który się powtarza w serii "Sceneframing" jest tablet, na którym wyświetlane są sceny z filmów i seriali.

Wśród setek lokalizacji filmowych na całym świecie w swojej galerii kobiety mogą się pochwalić dziesiątkami zdjęć z Irlandii Północnej ze scenami popularnego serialu "Gra o Tron". Na mapie miejsc, które kobiety planują odwiedzić znajduję się również Polska.

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu "Fangirl Quest", na Facebooku.

[h4][url=https://tech.wp.pl/pioro-cyfrowe-czego-o-nim-nie-wiedziales-6352258234996353a]Pióro cyfrowe – czego o nim nie wiedziałeś?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)