Dwie nowe lampy LED w ofercie FOMEI. Tym razem z mocowaniem typu Bowens

Dwie nowe lampy LED w ofercie FOMEI. Tym razem z mocowaniem typu Bowens
Monika Homan

13.06.2018 08:01, aktual.: 13.06.2018 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fomei wprowadza do oferty 2 nowe modele lamp LED z możliwością montażu softboxów i reflektorów - LED Wifi 100B i LED Wifi 210B

Lampy LED Wifi 100B i LED Wifi 210B są pierwszymi lampami światła ciągłego typu LED w ofercie FOMEI, do których można zamontować akcesoria modelujące światło. Zastosowanie światła LED sprawia, że lampy wydzielają mniej ciepła niż halogenowe, mają wyższą wydajność (moc lampy LED Wifi 210B odpowiada halogenowi o mocy ok. 1500 W), są energooszczędne i posiadają regulację temperatury barwowej w zakresie 3000K-8000K.

Obraz

Lampy posiadają mocowanie akcesoriów typu Bowens, dzięki czemu możecie korzystać z szerokiej gamy modyfikatorów światła. FOMEI LED Wifi można sterować bezprzewodowo przez telefon lub tablet. Wystarczy pobrać aplikację L-control na urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS, a dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wifi w łatwy sposób połączycie telefon z lampą. Dzięki niej z jednego miejsca można sterować każdą lampą lub poszczególną grupą lamp.

Światło ciągłe kojarzone jest raczej z produkcją filmową, lecz ja przetestowałem je pod kątem sesji fotograficznej i efekty są przeszły moje oczekiwania. Po pierwsze podoba mi się mocowanie typu Bowens, dzięki czemu mogę zmontować praktycznie dowolne modyfikatory. Po drugie światło ciągłe ułatwia pracę, gdyż od razu widzimy, jak układa się na modelce i możemy dostosować jego moc oraz kąt padania, by uzyskać pożądany efekt. Po trzecie nawiązując do ustawień – te są bardzo szerokie, bo mocą możemy sterować od 0 do 100 proc., a barwą od 3000K do 8000K. Po czwarte lampy LED wydzielają znacznie mniej ciepła, więc nadają się do użytku nawet w małych pomieszczeniach oraz nie ma obawy o poparzenia lub szukania rękawic, by zmienić akcesorium modyfikujące światło.
Obraz
© © Łukasz Marciniak
Obraz

Fomei LED Wifi 100 B kosztuje ponad 1500 zł a 210B ponad 2800 zł.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)