Poszli nurkować, natknęli się na to tajemnicze stworzenie

Poszli nurkować, natknęli się na to tajemnicze stworzenie

Poszli nurkować, natknęli się na to tajemnicze stworzenie
Kasia Piotrowska
30.11.2018 14:00, aktualizacja: 26.07.2022 16:03

W okolicy Nowej Zelandii nurkowie natknęli się na przedziwne stworzenie. Byli zaskoczeni, gdy 8-metrowe zwierzę pojawiło się nagle tuż przed nimi. Udało się uwiecznić wszystko na filmie.

Podczas pływania w głębinach w okolicy Nowej Zelandii, Steve Hathaway i Andrew Buttle natknęli się na dziwne stworzenie. Film naprawdę potrafi zmrozić krew w żyłach.

26-foot-long sea worm discovered by divers off New Zealand coast | New York Post

Nie mogli uwierzyć, kiedy ich oczom ukazała się prawe 8-metrowa, biała tuba dryfująca z prądem. Okazało się, że ten dziwny stwór, to tak zwana pyrosomida, która składa się z setek tysięcy pojedynczych organizmów. Zdumieni nurkowie nagrali to niecodzienne spotkanie i postanowili podzielić się nim na YouTube. Na filmie widać jak wielkie jest stworzenie w stosunku do nurków.

Pyrosomida najczęściej występuje w ciepłych morzach. Są to cylindryczne kolonie zooidów, które otoczone są wspólną tuniką. Stworzenia te są zdolne do świecenia w ciemności. Dorosła kolonia zwykle osiągaokoło 4 metrów długości. Nic więc dziwnego, że napotkane przez nurków, prawie dwa razy większe stworzenie, było dla nich ogromnym zaskoczeniem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)