Dwóch Polaków nagrodzonych w iPhone Photography Awards 2018

Dwóch Polaków nagrodzonych w iPhone Photography Awards 2018

Konkurs iPhone Photography Awards istnieje od 2007 roku. Przez 11 lat możliwości aparatów w smartfonach powiększyły się niewyobrażalnie. Fotografowie zgłaszają do konkursu co roku tysiące prac.
Konkurs iPhone Photography Awards istnieje od 2007 roku. Przez 11 lat możliwości aparatów w smartfonach powiększyły się niewyobrażalnie. Fotografowie zgłaszają do konkursu co roku tysiące prac.
Źródło zdjęć: © © Zarni Myo Win / III miejsce / [ippawards.com](ippawards.com)
Monika Homan
20.07.2018 09:52, aktualizacja: 20.07.2018 11:52

iPhone Photography Awards to prestiżowy konkurs fotograficzny dla użytkowników smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Poziom prac w tym współzawodnictwie udowadnia, że "najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie".

W tym roku uczestnicy rywalizowali w** 18 kategoriach**, a zgłoszenia napłynęły z ponad 140 krajów. Fotografia mobilna rozwija się w bardzo szybkim tempie, a jakość zwycięskich zdjęć zdumiewa. Zgłaszane do konkursu prace muszą być wykonane iPhonem lub iPadem i nie mogą być publikowane nigdzie, poza prywatnymi kontami uczestników w mediach społecznościowych. Zdjęcia nie mogą być edytowane w żadnym programie, który nie jest dostępy na urządzenia mobilne Apple, ale dozwolone jest używanie dodatkowych obiektywów.
W tym roku uczestnicy rywalizowali w** 18 kategoriach**, a zgłoszenia napłynęły z ponad 140 krajów. Fotografia mobilna rozwija się w bardzo szybkim tempie, a jakość zwycięskich zdjęć zdumiewa. Zgłaszane do konkursu prace muszą być wykonane iPhonem lub iPadem i nie mogą być publikowane nigdzie, poza prywatnymi kontami uczestników w mediach społecznościowych. Zdjęcia nie mogą być edytowane w żadnym programie, który nie jest dostępy na urządzenia mobilne Apple, ale dozwolone jest używanie dodatkowych obiektywów.© © Huapeng Zhao/ II miejsce / [ippawards.com](ippawards.com)
Nagrodą za wygranie każdej kategorii jest sztabka złota, a za 2 i 3 miejsca sztabka palladu. Laureaci konkursu reprezentują wiele krajów na świecie, w tym również Polskę. Założycielka IPPAWARD, Kenan Aktulun mówi: "Tegoroczne zdjęcia były imponujące pod względem technicznym, a wiele z nich było bardzo osobistych".
Nagrodą za wygranie każdej kategorii jest sztabka złota, a za 2 i 3 miejsca sztabka palladu. Laureaci konkursu reprezentują wiele krajów na świecie, w tym również Polskę. Założycielka IPPAWARD, Kenan Aktulun mówi: "Tegoroczne zdjęcia były imponujące pod względem technicznym, a wiele z nich było bardzo osobistych".© © Alexandre Weber / I miejsce / [ippawards.com](ippawards.com)
Tegorocznym zdobywcą tytułu Fotografa Roku w konkursie iPhone Photography Awards został Jashim Salam - fotograf dokumentalny z Bangladeszu. Zwycięskie zdjęcie przedstawia dzieci z ludu Rohingja, oglądające film o  zdrowiu i higienie w pobliżu obozu dla uchodźców. Fotograf wykonał je iPhonem 7.
Tegorocznym zdobywcą tytułu Fotografa Roku w konkursie iPhone Photography Awards został Jashim Salam - fotograf dokumentalny z Bangladeszu. Zwycięskie zdjęcie przedstawia dzieci z ludu Rohingja, oglądające film o zdrowiu i higienie w pobliżu obozu dla uchodźców. Fotograf wykonał je iPhonem 7.© © Jashim Salam / Fotograf Roku 2018 / [ippawards.com](ippawards.com)

I miejsce zajął Alexandre Weber z Brazylii ze zdjęciem kobiety w tradycyjnym stroju "baiana", II miejsce Huapeng Zhao z Chin za zdjęcie przedstawiające chłopca z rybą, a III Zarni Myo Win z Mjanmy z fotografią na której młody chłopiec bez nogi przygląda się grającym w piłkę kolegom.

Wśród najlepszych fotografii w poszczególnych kategoriach znalazły się** 2 zdjęcia polskich fotografów**: Mateusz Piesiak zwyciężył w kategorii Panoramy ze zdjęciem z lodowca Vatnajökull na Islandii.  III miejsce w kategorii Abstrakcja zajął Jedrzej Franek ze zdjęciem Hotelu Polonez w Poznaniu.
Wśród najlepszych fotografii w poszczególnych kategoriach znalazły się** 2 zdjęcia polskich fotografów**: Mateusz Piesiak zwyciężył w kategorii Panoramy ze zdjęciem z lodowca Vatnajökull na Islandii. III miejsce w kategorii Abstrakcja zajął Jedrzej Franek ze zdjęciem Hotelu Polonez w Poznaniu.© © Mateusz Piesiak / I miejsce w kat. Panorama / [ippawards.com](ippawards.com)
Zobaczcie zwycięskie zdjęcia w pozostałych kategoriach.
Zobaczcie zwycięskie zdjęcia w pozostałych kategoriach.© © Jędrzej Franek / III miejsce w kat. Abstrakcja / [ippawards.com](ippawards.com)

Jeśli chcecie wziąć udział w następnej edycji konkursu - zgłoszenia można przesyłać do końca marca 2019 roku na stronie ippawards.com, a wpisowe za jedno zdjęcie wynosi 3,5 dolara. Do wygrania poza sztabkami złota i palladu jest iPad PRO i smartwatche Apple Watch serii 3.

Obraz
© © Glenn Homann / I miejsce w kat. Abstrakcja / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Robin Robertis / I miejsce w kat. Zwierzęta / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Massimo Graziani / I miejsce w kat. Architektura / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Melisa Barrilli / I miejsce w kat. Dzieci / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Alison Helena / I miejsce w kat. Kwiaty / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Charles Thomas / I miejsce w kat. Krajobraz / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Natalia Garcés / I miejace w kat. Lifestyle / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Mehmet Omur / I miejsce w kat. Natura / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Mohammed Badra / I miejsce w kat. Wiadomości Wydarzenia / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Amy Nelson / I miejsce w kat. Inne / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Jonas Wyssen / i miejsce w kat. Ludzie / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Scott Woodward / I miejsce w kat. Portret / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Fiona Bailey / I miejsce w kat. Martwa Natura / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Sara Ronkainen / I miejsce w kat. Zachód Słońca / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Anna Aiko / I miejsce w kat. Podróże / [ippawards.com](ippawards.com)
Obraz
© © Lidia Muntean / i miejsce w kat. Drzewa / [ippawards.com](ippawards.com)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)