DxO Mark: Samsung Galaxy Note 20 Ultra jest niewiele gorszy od S20 Ultra

DxO Mark: Samsung Galaxy Note 20 Ultra jest niewiele gorszy od S20 Ultra
Źródło zdjęć: © © Miron Nurski
Marcin Watemborski

06.10.2020 08:22, aktual.: 06.10.2020 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy Note 20 Ultra jest najnowszym wysokim modelem smartfona tego producenta, lecz plasuje się poniżej flagowego S20 Ultra. W dokładnych testach fotograficznych DxO Mark wypadł niewiele gorzej niż flagowiec.

DxO Mark to seria testów sprawdzających wiele parametrów fotograficznych w smartfonach i konwencjonalnych aparatach. W jednym z ostatnich działań, ekipa wzięła pod lupę smartfona Samsung Galaxy Note20 Utra, który nie jest określany mianem flagowca, a w końcowym wyniku przegrał z najwyższym modelem – Samsungiem Galaxy S20 Ultra 5G – o grubość włosa.

Podczas testów fotograficznych oceniane są: ekspozycja, kolor, działanie autofokusa, tekstura, szum, artefakty, tryb nocny, zoom, rozmycie tła i szeroki kąt. W przypadku trybu filmowego testom podlega dodatkowo stabilizacja obrazu, ale niektóre parametry fotograficzne są pomijane.

Obraz

Ogólna ocena Samsunga Galaxy Note 20 Ultra wyniosła 121 punktów, co uplasowało smartfona 10 miejscu ogólnego rankingu i 1 punkt poniżej droższego o prawie 1000 złotych Galaxy S20 Ultra 5G. Główny sensor w Note 20 Ultra ma rozmiar 1/1.33 cala, a 108-megapikselowa matryca produkuje 12-megapikselowe obrazy, zupełnie jak w przypadku flagowca. Smartfon jest wyposażony w obiektyw długoogniskowy oraz ultraszerokokątny, co zwiększa jego możliwości optycznego zoomu

Test DxO Mark podkreśla, że działanie na krótkiej ogniskowej jest doskonałe, a ekspozycja i reprodukcja kolorów są w punkt. W połączeniu z szybkim autofokusem aparat daje zadowalające wyniki. Tryb portretowy Note 20 Ultra dał wynik bardzo zbliżony do flagowego S20 Ultra 5G, aczkolwiek 4-krotny zoom optyczny nie był zachwycający. Tryb nocny pozwolił na otrzymanie dobrych zdjęć z odpowiednią ekspozycją, kolorem i zachowaniem szczegółów.

Szersze omówienie smartfona Samsung Galaxy Note 20 Ultra znajdziecie na portalu Komórkomania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)