DxO One
DxO One
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 5472 x 3648 px
  • Rozdzielczość matrycy: 20 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 13.2 x 8.8 mm
Ocena użytkowników
3.531 ocen
Twoja ocena

DxO One to moduł fotograficzny do smartfonów i tabletów Apple – po podłączeniu do kompatybilnego urządzenia otrzymujemy aparat z obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 32 mm oraz opcją zapisów plików w formacie RAW. Urządzenie DxO One weszło na rynek w 2015 roku.

Moduł DxO One

DxO to francuska firma zajmująca tworzeniem oprogramowania fotograficznego, w tym popularnego programu DxO OpticsPro, który służy do wywoływania plików RAW. Tym razem producent zdecydował się na wprowadzenie na rynek modułu fotograficznego dla użytkowników iPhone'ów oraz tabletów firmy Apple. Ów moduł DxO One to specjalna nakładka, która współpracuje z wybranymi urządzeniami mobilnymi, działa zaś za pośrednictwem aplikacji.

DxO One – specyfikacja

Moduł DxO One wykorzystuje 20-megapikselową matrycę BSI-CMOS o czułości ISO z przedziału 100-51200 (w trybie rozszerzonym). Obiektyw DxO One nie posiada zoomu optycznego, co ogranicza możliwość uzyskiwania zbliżeń do zoomu cyfrowego. Ma to rekompensować jasność przysłony f/1,8 oraz ogniskowa 11.9 mm odpowiadająca pełnej klatce. Dostępne formaty zapisu zdjęć to JPEG oraz RAW (DNG oraz DxO SuperRAW), a filmy można nagrywać w jakości Full HD (30 kl./s).

DxO One – budowa

Obudowa urządzenia DxO One ma formę niewielkiej nakładki na urządzenie mobilne, a waga tej konstrukcji to 108 g. Niewielki ekran DxO One wyświetla parametry zdjęć, natomiast w obudowie znajdziemy wejście na kartę pamięci SD. Nakładka DxO One nie ma wizjera, otrzymała za to dwustopniowy przycisk migawki i akumulator pozwalający na wykonanie do 200 zdjęć na jednym ładowaniu.

DxO One – dla kogo?

Moduł fotograficzny DxO One jest przeznaczony dla osób, które korzystają z odpowiedniego sprzętu firmy Apple. Chodzi tu o smartfony iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, i iPhone 5, a także tablety iPad Pro, iPad Air, iPad mini czy iPad (odpowiednich generacji).

DxO One – cena

W dniu premiery za moduł fotograficzny DxO One przyszło użytkownikom zapłacić blisko 2500 zł.

Dane techniczne
ProducentDxO Labs
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$599
DxO One - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do DxO One
Artykuły o DxO One