Dynamiczna walka bażantów na zdjęciach. To bezapelacyjny zwiastun ciepłych dni

Dynamiczna walka bażantów na zdjęciach. To bezapelacyjny zwiastun ciepłych dni
Źródło zdjęć: © © Christine Hadfield / Carter News via Forum
Marcin Watemborski

11.04.2022 13:19, aktual.: 26.07.2022 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Christine Hadfield z Wielkiej Brytanii miała okazję sfotografować dość powszechne zachowanie bażantów, lecz jednocześnie niezwykle widowiskowe. Te kolorowe ptaki potrafią walczyć ze sobą bardzo zawzięcie, a zmagania odbywają się często w powietrzu. Pióra fruwały na lewo i prawo!

Na zdjęciach autorstwa miłośniczki dzikiej przyrody Christine Hadfield zobaczymy dwa bażanty, które ujęła w środku ich powietrznej walki. Ptaki skakały ku sobie bardzo dynamicznie. W ruch poszły skrzydła, pazury i dzioby.

Ten interesujący element życia zwierząt został zarejestrowany w Parku Narodowym Yorkshire Moors w Anglii, choć ze względu na powszechne występowanie bażantów w Europie bez problemu mogłoby to być gdzieś indziej – choćby w Polsce. To, co wydaje się najciekawsze w przypadku zarejestrowanych ptaków, to to, że jeden z nich jest melanistyczny – dominują u niego ciemne barwy, zamiast typowych.

Obraz
© © Christine Hadfield / Carter News via Forum

Zachowanie bażantów na zdjęciach Hadfield jest bardzo powszechne w przyrodzie. Na przełom kwietnia i maja przypada okres lęgowy tych ptaków. Samce zapuszczają się w rewiry innych kogutów i często dochodzi do walk. Ptaki głośno pieją i machają skrzydłami we wszystkich kierunkach.

Istotne jest to, że w walkę wdają się jedynie samce bażantów. Dźwięki wydawane przez nie podczas walki znacznie różnią się od okrzyków godowych. Ptaki te charakteryzują się długim ogonem oraz rdzawobrązowym upierzeniem w ciemne plamki. Ich długość ciała wynosi nawet do ok. 90 cm, a waga do 2 kg.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)