Dynamiczna walka bażantów na zdjęciach. To bezapelacyjny zwiastun ciepłych dni

Dynamiczna walka bażantów na zdjęciach. To bezapelacyjny zwiastun ciepłych dni

Dynamiczna walka bażantów na zdjęciach. To bezapelacyjny zwiastun ciepłych dni
Źródło zdjęć: © © Christine Hadfield / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
11.04.2022 13:19, aktualizacja: 26.07.2022 13:20

Christine Hadfield z Wielkiej Brytanii miała okazję sfotografować dość powszechne zachowanie bażantów, lecz jednocześnie niezwykle widowiskowe. Te kolorowe ptaki potrafią walczyć ze sobą bardzo zawzięcie, a zmagania odbywają się często w powietrzu. Pióra fruwały na lewo i prawo!

Na zdjęciach autorstwa miłośniczki dzikiej przyrody Christine Hadfield zobaczymy dwa bażanty, które ujęła w środku ich powietrznej walki. Ptaki skakały ku sobie bardzo dynamicznie. W ruch poszły skrzydła, pazury i dzioby.

Ten interesujący element życia zwierząt został zarejestrowany w Parku Narodowym Yorkshire Moors w Anglii, choć ze względu na powszechne występowanie bażantów w Europie bez problemu mogłoby to być gdzieś indziej – choćby w Polsce. To, co wydaje się najciekawsze w przypadku zarejestrowanych ptaków, to to, że jeden z nich jest melanistyczny – dominują u niego ciemne barwy, zamiast typowych.

Obraz
© © Christine Hadfield / Carter News via Forum

Zachowanie bażantów na zdjęciach Hadfield jest bardzo powszechne w przyrodzie. Na przełom kwietnia i maja przypada okres lęgowy tych ptaków. Samce zapuszczają się w rewiry innych kogutów i często dochodzi do walk. Ptaki głośno pieją i machają skrzydłami we wszystkich kierunkach.

Istotne jest to, że w walkę wdają się jedynie samce bażantów. Dźwięki wydawane przez nie podczas walki znacznie różnią się od okrzyków godowych. Ptaki te charakteryzują się długim ogonem oraz rdzawobrązowym upierzeniem w ciemne plamki. Ich długość ciała wynosi nawet do ok. 90 cm, a waga do 2 kg.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)