Dyrektor Canona zdradza plany związane z systemem EOS R: filmy 8K na horyzoncie

Dyrektor Canona zdradza plany związane z systemem EOS R: filmy 8K na horyzoncie

Dyrektor Canona zdradza plany związane z systemem EOS R: filmy 8K na horyzoncie
Monika Homan
11.01.2019 12:37, aktualizacja: 26.07.2022 15:59

Yoshiyuki Mizoguchi z firmy Canon udzielił wywiadu dla portalu Imaging Resource, w którym zdradził kilka detali na temat planów firmy dotyczących systemu EOS R na najbliższą i tę trochę bardziej odległą przyszłość.Następny w kolejce jest model amatorski, ale na horyzoncie pojawił się aparat z możliwością filmowania w rozdzielczości 8K.

Po premierze pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R pojawiło się wiele głosów krytyki. Dotyczyły one przede wszystkim filmowania z croppem w 4K, braku stabilizacji obrazu w korpusie, czy pojedynczego gniazda kart pamięci. Dyrektor zarządzający Canona powiedział, że władze firmy zdaje sobie sprawę, że klienci oczekują modelu z wysokiej półki, który spełni ich oczekiwania i zapewnia, że słuchają głosów, które do nich docierają. Według Yoshiyukiego Mizoguchiego model z wysokiej to taki, który dorównuje wydajnością autofokusa na poziomie 1D X Mark II.

Obiektywy z serii f/2.8 L już niedługo w wersji RF

Zapytany, czy firma kładzie nacisk na projektowanie nowych obiektywów, jak na przykład 70 mm f/2, czy zamierza skupić się na udoskonaleniu i odświeżeniu znanych juz konstrukcji, jak w przypadku 24-105 f/4, dyrektor zarządzający Canona odpowiada, że producent skupia się na obu opcjach i zdradza, że już niedługo pojawią się udoskonalone wersje obiektywów EF z serii f/2.8 L z mocowaniem RF.

Obraz
© © MH

Canon pracuje nad aparatem z możliwością nagrywania filmów w 8K

Głosy niezadowolenia użytkowników dotyczą jednak korpusu, a nie obiektywów RF, bo te faktycznie są świetnej jakości. Yoshiyuki Mizoguchi mówi, że dużą wagę podczas projektowania nowych aparatów z serii R, firma przywiązuje do filmowania. Zdradził, że w planach jest już aparat, który będzie obsługiwał zapis wideo w rozdzielczości 8K. Nie wiemy kiedy miałoby to nastąpić, ale fakt, że dyrektor Canona postanowił o tym wspomnieć podczas wywiadu może sugerować, że nie są to bardzo dalekosiężne plany.

Mizoguchi zapowiedział też pojawienie się szerokiej gamy obiektywów RF, wyposażonych w system Nano USM, który w połączeniu z Dual Pixel CMOS AF będą świetną propozycją dla osób, które filmują.

Obraz
© © MH

Przed profesjonalnym modelem pojawi się coś dla amatorów

Z rozmowy możemy dowiedzieć się, że Canon pracuje obecnie nad wieloma modelami EOS-a R, ale ze względu na różne poziomy preferowanych funkcji prawdopodobnie kolejnym modelem, który wprowadzą na rynek, będzie model amatorski, kierowany do dużej grupy entuzjastów fotografii.

Jednocześnie przedstawiciel firmy Canon zaznacza, że producent nie zapomina o lustrzankach i systemie EOS M. Wciąż będzie inwestować i rozwijać te systemy, zwłaszcza, że DSLR to wciąż 65-70 procent ogólnej sprzedaży Canona na rynku amerykańskim.

Całą treść wywiadu możecie zobaczyć na stronie Imaging Resource.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)