Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw

Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw

Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw
Źródło zdjęć: © © pixabay.com
Marcin Falana
11.09.2017 10:31, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

Prosta strona internetowa pozwala określić na podstawie wybranych przez nas zdjęć jaki obiektyw najbardziej nam pasuje.

Jeżeli nie wiecie na jaki obiektyw się zdecydować, albo jesteście po prostu ciekawi efektów, jakie dają różne obiektywy, to warto sprawdzić odwiedzić "What the Lens". Strona została stworzona przez fotografa Wille Chika i pozwala wybrać obiektyw po zaznaczeniu ulubionych zdjęć z galerii.

Obraz

"What the Lens" pobiera zdjęcia z serwisu 500px i automatycznie sortuje je według marki, co pozwala znaleźć obiektyw do systemu, który używamy. Gdy wybierzemy markę, możemy zawęzić też rodzaj fotografii wybierając kategorię Krajobrazy, Makro, Podróże, Ludzie czy Miasto.

Następnie wybieramy 20 zdjęć, które nam się podobają i pozwalają określić jaki obiektyw będzie dla nas najlepszy. Oczywiście poza szkłem na zdjęcie duży wpływ na ich wygląd ma też obróbka, więc trzeba podejść do tego narzędzia z odpowiednim dystansem. W moim przypadku jest to Nikkor 24-70 mm f/2.8, który swoją droga posiadam i Sigma 10-20 mm f/4-5.6.

Obraz

Nie jest to może najbardziej techniczne podejście do wyboru obiektywu, jednak warto pobawić się "What the Lens", bo możemy się przekonać jakiego obiektywu brakuje nam w zestawie, albo jakim rodzajem fotografii chcemy się zająć. Przejrzałem jeszcze kategorię Ludzie i ku mojemu zdziwieniu najbardziej podobały mi się zdjęcia z obiektywu 35 mm f/1.4, a myślałem, że będzie to bardziej klasyczna portretówka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)