Zdjęcia, które pozwalają zrozumieć relacje między matkami, a córkami z całego świata

Zdjęcia, które pozwalają zrozumieć relacje między matkami, a córkami z całego świata
Źródło zdjęć: © © Rania Matar / [Instagram](https://www.instagram.com/raniamatar/)
Marcin Watemborski

24.05.2019 08:19, aktual.: 24.05.2019 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografka Rania Matar dorastała w ogarniętym wojną domową Libanie, natomiast jej córki już w Stanach Zjednoczonych. Mimo wielu różnic w kwestii wychowania, pojawia się również wiele wspólnych mianowników. Właśnie to stało się inspiracją dla jej najnowszego projektu, który pokazuje relacje matki-córki z całego świata.

Rania Matar wspomina, że dzięki fotografii zwróciła uwagę na podobne doświadczenia kobiet z całego świata. Mimo tego, że ludzie wychowują się w różnych częściach świata – więź matek i córek jest bardzo podobna. Fotografka zaznacza to w swoim najnowszym projekcie fotograficznym.

Matka fotografki odeszła, gdy ta miała zaledwie 3 latka. W naturalny sposób jej pierwszym doświadczeniem matczynej miłości jest więź z jej córkami. Dzięki fotografii Matar wypełnia lukę ze swojego życia, które nie mogła wcześniej zrozumieć. Jednym z istotnych czynników w projekcie jest pokazanie tego, jak relacja umacnia się w czasie. Wiele matek i córek nie są powiązane tylko relacją rodzinną, a prawdziwą, szczerą przyjaźnią.

Kurator wystawy Ranii Matar, Joy Kim, mówi, że bez względu na to skąd pochodzą matki i córki, widać w nich wspólną więź, zależność, która może zostać zaobserwowana wszędzie. Nie ma znaczenia tło kulturowe. Matar w swoich zdjęciach koncentruje się na podobieństwach, nie na różnicach, zwłaszcza w kwestii matczynej miłości.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej oraz Instagramie fotgorafki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)