Dzieło Salvadora Dalego zniszczone przez bezmyślne selfie

Dzieło Salvadora Dalego zniszczone przez bezmyślne selfie

Dzieło Salvadora Dalego zniszczone przez bezmyślne selfie
Źródło zdjęć: © © Salvador Dali "Trwałość Pamięci"
Marcin Watemborski
07.11.2018 10:27, aktualizacja: 26.07.2022 16:05

Do czego musi dojść, by ludzie zaczęli myśleć? Było wiele przypadków, w których ktoś przypłacił życiem chęć zrobienia głupiego selfie. Co chwilę też pojawiają się nowe doniesienia na temat niszczenia dzieł sztuki przez takie zachowania. Tym razem ucierpiały prace dwóch niezwykłych artystów: Salvadora Dalego i Francisco Goyi.

Kilka dni temu dwie turystki postanowiły odwiedzić wystawę w Jakaterynburgu. Jeśli myślicie, że podczas takiego wypadu nie może stać się nic złego, to jesteście w błędzie. Stało się, ale nie turystkom. Wszystko to przez głupie selfie, więc nie dziwcie się, że w muzeach nie można robić zdjęć ani niczego dotykać.

Selfie z dziełem Dalego może drogo kosztować

Dziewczyny chciały zrobić sobie zdjęcie z jedną z prac Dalego wyeksponowaną w ramach wystawy "Los Caprichos". Wystarczy obejrzeć filmik poniżej, by zobaczyć, co spotkało pechowe turystki. Kobiety uszkodziły przez własną głupotę dwa bezcenne dzieła. O ile praca Francisco Goyi oberwała tylko po ramie i szkle, to obraz autorstwa Salvadora Dali ma się dużo gorzej.

Museum Visitors Taking Selfie Knock Over Dali

Muzeum nie podaje, jakie obrazy były na zniszczonej ekspozycji, ani jakie są straty. Sztab ekspertów w dalszym ciągu próbuje wycenić zniszczenia. Mimo całego zdarzenia wystawa wciąż jest otwarta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)