"Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę!

"Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę!
Źródło zdjęć: © © Lewis Carroll
Marcin Falana

04.08.2017 13:25, aktual.: 26.07.2022 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istnieje wiele ilustracji i filmowych adaptacji słynnej książki o “Alicji w Krainie Czarów”. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele wcieleń głównej bohaterki, jednak ta postać została zainspirowana prawdziwą, małą dziewczyną, która mieszkała ze swoimi rodzicami w Oksfordzie.

Alice Liddell to dziewczyna, która zainspirowała Charlesa Lutwidge’a Dodgsona (pseudonim Lewis Carroll) do napisania książki “Alicja w Krainie Czarów”.

Obraz
© © Lewis Carroll

Zdjęcia także zostały zrobione przez Carrolla, który był przyjacielem rodziny, od momentu ich przeprowadzki w 1856 roku z Londynu do Oksfordu. Był stałym bywalcem nadmorskich pikników, podczas których bawił się z dziećmi, robił zdjęcia i opowiadał niewiarygodne historie.

Obraz
© © Lewis Carroll

Podczas jednej z tych opowieści w 1862 roku Carroll wymyślił historię, którą 10-latka Alice szczególnie lubiła. Poprosiła go, aby to zapisał, co zrobił, a nawet dodał do niej własne ilustracje. Opowieść o Alicji została później opublikowana w 1865 roku jako "Alicja w Krainie Czarów”, w kolejnych latach powstały kolejne części tej wspaniałej opowieści.

Obraz
© © Lewis Carroll
Obraz
© © Lewis Carroll
Obraz
© © Lewis Carroll
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)