Cierpliwość się opłaca. Dziki lis arktyczny przywitał się z fotografem

Cierpliwość się opłaca. Dziki lis arktyczny przywitał się z fotografem

Cierpliwość się opłaca. Dziki lis arktyczny przywitał się z fotografem
Źródło zdjęć: © © Stefan Forster / [Instagram](https://www.instagram.com/p/Bnd5KikAA7n/)
Monika Homan
29.01.2019 08:54, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

Cierpliwość jest bardzo ważną cechą podczas fotografowania natury. Często zostaje wynagrodzona świetnymi ujęciami. Od czasu, do czasu zdarza się, że nagrodą może być przygoda. Lis arktyczny przywitał się z fotografem, który cierpliwie skradał się do niego przez kilometr.

Stefan Forster fotografuje dziką przyrodę. W jego galerii znajdziecie przepiękne krajobrazy. Fotograf trzyma się wyznaczonej sobie zasady - jest przeciwny wszelkim praktykom manipulowania zdjęciami.

Świat taki, jaki jest i tak traktuje nas surrealistycznymi kolorami i nastrojowym światłem. Ich intensyfikacja w postprodukcji jest etycznie nieuzasadniona. Prawdziwą bohaterką wszystkich moich zdjęć jest zatem sama natura, a nie fotograf. Moim zadaniem jest jedynie pokazać widzom cuda naszej planety i wskazać, co należy chronić.

Podczas swoich wypraw fotograficznych pejzażysta spędza dużo czasu sam na sam z naturą, darząc ją odpowiednim szacunkiem. Czasem zdarza się, że natura odwdzięczy mu się niezapomnianą przygodą. Podczas fotografowania na Grenlandii fotograf natknął się na arktycznego lisa. Przez 20 minut czołgał się i ukrywał, żeby nie spłoszyć zwierzęcia i zrobić mu zdjęcie. Okazało się, że ciekawość lisa jest silniejsza, niż jego strach. Postanowił sprawdzić, kim jest dziwny przybysz, który tak się skrada. Obwąchał fotografa i sprawdził, czy aparat jest jadalny, dając przy tym frajdę mężczyźnie.

Natura postanowiła wynagrodzić szacunek Stefana przygodą, która z pewnością zapewniła mu uśmiech do końca dnia. Fotograf zrobił lisowi kilka zdjęć i oboje, bez stresu, oddalili się, każdy w swoją stronę.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)