Dziwne fale z gałęzi sfotografowane w niemieckim lesie. Skąd się tam wzięły?

Dziwne fale z gałęzi sfotografowane w niemieckim lesie. Skąd się tam wzięły?

Dziwne fale z gałęzi sfotografowane w niemieckim lesie. Skąd się tam wzięły?
Marcin Watemborski
14.06.2021 11:54, aktualizacja: 15.06.2021 07:44

Jörg Gläscher opublikował w mediach społecznościowych bardzo interesujące zdjęcia. Zobaczymy na nich kształty wyglądające jak fale. Najdziwniejsze jest to, są to gałęzie i "rozbijają się" o drzewa, jak morskie fale o pale.

Jörg Gläscher to niemiecki artysta, który postanowił zająć się tworzeniem instalacji, by zabić czas podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na warsztat wziął przyrodę, a konkretniej las pod Lipskiem. Chciał w ten sposób opowiedzieć obrazem o tym, co przechodzi cały świat – o fali zakażeń, która rozbija się o walczących medyków, którzy nie uginają się pod jej naporem.

Dzięki swojej kreatywności oraz ogromnym zapasom surowca w postaci gałęzi, Gläscher mógł zbudować w pełni organiczną kompozycję. Układając je w odpowiedni sposób, osiągnął złudzenie ruchu. Mimo tego, że mówi tylko o gałęziach, trzeba zwrócić uwagę na linie, które tworzą. Jawnie sugerują porywisty nurt wody.

Projekt powstawał od listopada 2020 roku do marca 2021 roku. Artysta skomponował i zbudował 9 kompletnych scen, które sfotografował tak, by wyglądały jak najbardziej amatorsko. Miało to na celu przybliżenie instalacji odbiorcom, dla których prostsze codzienne zdjęcie będzie bardziej prawdziwe, niźli wyrafinowana i doskonale oświetlona fotografia artystyczna czy krajobrazowa.

Glächer podkreśla, że do stworzenia instalacji wykorzystywał tylko chrust leżący na ziemi – nie złamał celowo ani jednej gałązki. Największe z jego dzieł ma 4 metry wysokości i niemal 9 metrów szerokości. Właściwie miało, ponieważ artysta jest zwolennikiem recyklingu materiałów. Po zrobieniu zdjęć rozebrał rzeźbę i z tych samych gałęzi zbudował kolejną.

Więcej niesamowitych prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)