Dziwne zdjęcia kotów z ich właścicielami. Wyglądają jak wyjęte z lat 80

Dziwne zdjęcia kotów z ich właścicielami. Wyglądają jak wyjęte z lat 80

Dziwne zdjęcia kotów z ich właścicielami. Wyglądają jak wyjęte z lat 80
Źródło zdjęć: © © Danielle Spires / [Instagram](https://www.instagram.com/catpartypetportraits/)
Marcin Watemborski
27.08.2020 11:48, aktualizacja: 27.08.2020 13:48

Danielle Spires jest fotografką zwierzęcą. W jej portfolio znajduje się mnóstwo portretów właścicieli z ich pupilami, ale jedna przyciąga wzrok bardzo mocno. Jeśli pamiętacie dziwne i niepokojące zdjęcia rodzinne z lat 80. I 90., to wiecie, o czym mowa.

Danielle Spires pracuje w Los Angeles. Wyrobiła sobie bardzo charakterystyczny styl, oparty na kolorowych tłach, bałaganie i grą kiczem. W tym dobrym znaczeniu. W jej portfolio znajdziemy mnóstwo doskonałych zdjęć.

Jednym z rozpoznawalnych stylów, w którym pracuje Danielle, są portrety wzorowane na starych zdjęciach rodzinnych. Na czarnym tle pojawia się właściciel pozujący ze zwierzakiem, a pozostałą wolną przestrzeń wypełnia bardzo duże zbliżenie tego drugiego. Kiedyś takie zdjęcia były bardzo modne, dziś są uważane za dziwne.

Artystka wspomina, że uwielbia fotografować zwierzaki, a robienie zdjęć ludziom z pupilami miało dla niej terapeutyczne znaczenie. W ten sposób pogodziła się ze stratą ukochanego kota. Danielle mówi, że szczęście to dla niej możliwość dania wspomnienia swoim bohaterom na długie lata.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)