"Earth 2" - nowa odsłona filmu, który pokazuje Ziemię widzianą z kosmosu

"Earth 2" - nowa odsłona filmu, który pokazuje Ziemię widzianą z kosmosu
Źródło zdjęć: © © Bruce W. Berry / [Vimeo](https://vimeo.com/306705787)
Monika Homan

14.01.2019 08:52, aktual.: 14.01.2019 17:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Timelapse "Earth" wykonany przez Bruce'a Berry'ego Jr. sześć lat temu cieszył się sporą popularnością. Choć artysta nie planował wracać do tego projektu, ilośc przepięknych zdjęć dostarczonych przez Międzynarodową Stację Kosmiczną spowodowała, że stworzył "Earth 2".

Sześć lat temu Bruce Berry Jr. stworzył timelapsa o tytule "Earth". Wykorzystał do niego zdjęcia dostarczane przez Międzynarodową Stację Kosmiczną, które przedstawiają widok na naszą planetę z kosmosu. Film cieszył się ogromną popularnością - na Vimeo obejrzało go 1,7 miliona ludzi.

Bruce nie przypuszczał, że kiedyś wróci do tego projektu, ale oglądając wspaniałe zdjęcia z ISS, które zostały publicznie udostępnione postanowił znów stworzyć z nich timelapse. Porównując oba filmy możemy dostrzec różnicę w jakości obrazu, jaka zaszła przez te sześć lat. Choć już pierwsza część filmu robiła wrażenie, "Earth 2" jest jeszcze piękniejszy. Widoki, jakie mają każdego dnia astronauci stacjonujący na ISS, zapierają dech w piersi.

Wszystkie zdjęcia wykorzystane przez Bruce’a pochodzą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego wkład to selekcja materiału, kolorowanie, edycja oraz stabilizacja obrazu. Niektóre z ujęć odzwierciedlają rzeczywistą prędkość lotu stacji nad ziemią, inne, zwłaszcza te złożone ze zdjęć zrobionych na szerokim kącie, zostały nieco przyspieszone, żeby nadać filmowi nieco dynamiki.

Żółta linia nad Ziemią, którą widać na ujęciach zrobionych w nocy powstała w skutek reakcji chemicznych z gazami (tlenem, sodem, ozonem i azotem), które zachodzą w górnej części atmosfery, powodując wytwarzanie niewielkiej ilości światła.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia